НОВИНИ

Систему моніторингу за викидами парникових газів запустили в Україні

23.02.2021 13:42
1000_545_1426282531-1719

З 1 січня 2021 року в Україні запрацював механізм моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Це важливо для подальшої співпраці з Європейською комісією та впровадження Україною Європейського зеленого курсу, а також для співробітництва з різними країнами у сфері зміни клімату в рамках Паризької угоди. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише agronews.ua.

«Саме система МЗВ у майбутньому дозволить правдиво оцінити прогрес України у скороченні викидів парникових газів. Вже у 2022 році ми отримаємо перші достовірні та верифіковані дані моніторингу», – повідомив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський на заключній конференції проєкту Світового банку «Партнерство задля ринкової готовності».

За його словами, Україна досягла значних результатів у побудові системи МЗВ, функціонування якої є частиною наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС. Це дозволить запровадити торгівлю квотами на викиди парникових газів.

«Запровадження інструментів вуглецевого ціноутворення в України сприятиме скороченню викидів парникових газів, що є стратегічною ціллю державної політики України. Така кліматична політика сприятиме перебудові нашої економіки та запровадить нові стандарти життя», – акцентував Богдан Боруховський.

Нещодавно  Світовий банк запустив нову ініціативу «Партнерство задля впровадження ринків», до якого готове долучитися Міндовкілля. Це стане вагомим внеском у впровадження інструментів вуглецевого ціноутворення в Україні.

Нагадаємо, що в Україні затвердили нові правила дослідження пестицидів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: