НОВИНИ

В Україні названо, чому зростає ціна на курячі яйця

05.01.2021 08:02
ba061604

За інформацією Асоціації тваринників України, ціни на яйця почали підніматися ще з початку грудня 2020 року. На початку 2021 року, вважають аналітики, в кращому випадку вартість залишиться тією ж, в гіршому – буде і далі зростати, хоча незначно. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт, пише agronews.ua.

Експерти пояснюють, що причин подорожчання яєць кілька. Одна з них – значне зростання цін на компоненти комбікорму, а саме вони становлять левову частку собівартості у виробництві курячих яєць. Відбувається це через те, що в 2020 році урожай зернових – гірше, ніж в попередніх.

До того ж багато виробників, побоюючись, що коштів на закупівлю комбікормів їм не вистачить або виникне їх дефіцит, почали скорочувати поголів’я птиці. Станом на кінець грудня 2020 року собівартість виробництва яєць становить близько двадцяти двох гривень, а до кінцевого споживача вони доходять вже за ціною від тридцяти до сорока гривень за десяток.

За інформацією Державної служби статистики, з січня по листопад 2020 року обсяги виробництва яєць скоротилися на 2,2 відсотка.

Нагадаємо, названо, чому зростатиме ціна на українську кукурудзу у новому році.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: