НОВИНИ

Світовий ринок розумного землеробства за 5 років збільшиться вдвічі

15.04.2020 07:32
Smart-Irrigation-Market.1140x600

Учені очікують, що у найближчі п’ять років світовий ринок розумного землеробства збільшиться вдвічі і досягне 16 мільярдів євро, повідомляє Еuronews. Про це пише agronews.ua.

Анастайо, інженер сільського господарства та дослідник Афінського сільськогосподарського університету розповів про систему Розумна Ферма, яка дозволяє контролювати стан рослин та рівень зволоженості, як грунту, так і тканин рослини.

“Це як би поставити мікроскоп у повітря. Ми можемо визначити, які дерева найбільш енергійні та здорові порівняно з іншими”, – каже він.

Одне з найважливіших завдань системи Розумний Фермер – це кращий контроль зрошення. На сайті системи також розміщена смарт-метеостанція. Вона пов’язана з датчиками вологості ґрунту і дозволяє фермеру віддалено запускати полив у разі потреби. Фермер може використовувати свій телефон, щоб запустити зрошення, не відвідуючи поле чи сад особисто. Це гарантує більш точний полив, заощаджуючи час, гроші – і звичайно прісну воду.

Костас Праматаріс, комп’ютерний інженер з високотехнологічної компанії Synelixis , каже, що нова технологія може забезпечити, щоб кожна область отримувала необхідну кількість води для поливу, мінімізуючи її витрати:

“Цей пристрій дозволяє нам контролювати грунт і встановлювати деякі точні пороги, тож коли сухість ґрунту опуститься нижче визначеного рівня, система може почати поливати. Потім вона може припинити полив, коли знову буде досягнуто правильний рівень”, – уточнює він.

Щоб допомагати цим процесам використовують ще один розумний пристрій – датчик електропровідності. Він показує розташування та рух води під землею.

Наразі ці технології поки що дуже дорогі для фермерів, які перебувають під фінансовим тиском пандемії. Але, враховуючи серйозність екологічних ставок, багато хто прагне їх використовувати, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, погода весни-2020 може стати катастрофою для агросектору України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: