АНАЛІТИКА

Стало відомо, як змінилися ціни на зернові в Україні

19.03.2024 07:06
3

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за лютий 2024 року, пише agronews.ua.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур лютий перебував у відносному стані спокою. Проте все ж тенденція до зниження за деякими напрямками прослідковувалася.

«Наявність великих товарних запасів пшениці в ЄС і Чорноморському регіоні обмежувало спроби до зростання. Крім того, не додавав оптимізму на висхідний тренд слабкий експортний попит та наближення початку посівної кампанії», – зазначили аналітики біржі.

Підтримку цінам на кукурудзу надавав попит тваринницьких підприємств та імпортерів. Натомість, потенціал до зростання вартості культури стримували низькі цінові пропозиції імпортерів.

Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, упродовж лютого озимі культури перебували переважно у стані неглибокого зимового спокою. У західних, на більшості площ південних та центральних областей, створювалися  сприятливі умови для  повільної вегетації рослин.

Середні ціни по Україні на кінець лютого щодо початку місяця:

  • пшениця, 2 клас – 6 545,49 грн/т (-1,95%);
  • пшениця, 3 клас – 6 029,01 грн/т (+0,29%);
  • пшениця, 4 клас – 5 195,53 грн/т (-0,32%);
  • кукурудза – 5 009,87 грн/т (+0,82%);
  • ячмінь – 5 115,48 грн/т (+1,17%).

На кінець місяця світові ціни на зернові та олійні культури відображали незначне відновлення після періоду зниження. Це укріплення відбувалося, незважаючи на невизначеність навколо посівних площ у Сполучених Штатах, які ще належить визначити.

«Ф’ючерси на кукурудзу відновилися, пройшовши фазу ліквідації та зосередившись на погодних умовах 2024 року та ризиках пропозиції. Ф’ючерси на соєві боби спочатку впали до нових мінімумів, потім закрили місяць вище», – додають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».Перегляди: 4105
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: