АНАЛІТИКА

Стало відомо, на які продукти зростуть ціни в Україні через блокаду кордону

16.03.2024 07:01
Man choosing yogurt in grocery store

Як пояснив перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран, дорожчатимуть тільки окремі категорії продуктів, які наша країна не виробляє. Про це повідомляє Фокус, пише agronews.ua.

Польські фермери, які блокують кордон з Україною, створили серйозні проблеми для імпорту в нашу країну товарів і продуктів, що доставляються з-за кордону. Також державний бюджет втратив, приблизно, 8 мільярдів гривень, оскільки скоротилися митні платежі, а бізнес щодня втрачає по 700 тисяч євро через блокаду кордону.

Водночас ситуація на кордоні впливає і на споживчі ціни на продукти. Про це сказав перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

За його словами, незважаючи на воєнні обставини, економічна ситуація в Україні залишається стабільною, громадяни не відчувають нестачі в будь-яких товарах. Але блокування кордону України польськими фермерами може спровокувати зростання цін на свіжі овочі, які в Україну доставляють з Європи через територію Румунії. Інші шляхи ввезення для імпортерів коштують ще дорожче.

“Також можуть подорожчати елітні вина, коньяки, сири, бакалія, риба і морепродукти. Це товари, які Україна не виробляє. Вони можуть подорожчати на 5 або 8%”, — пояснив

При цьому, як зазначив експерт, продукти, які вирощуються в Україні, наприклад, овочі для борщу, дорожчати не будуть. Тому якщо подорожчають імпортні товари, то споживачі в Україні практично не відчують змін.Перегляди: 5689
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: