ВАЖЛИВО

В Україні стартували біржові торги аграрною продукцією

03.07.2024 14:37
ааа

Організований ринок агропродукції із чіткими правилами та гарантіями виконання угод – це вже не мрія сільгоспвиробників та трейдерів, а реальний проект, який втілила в життя Українська універсальна біржа. Акредитація на біржові торги зерном пшениці, кукурудзи, сої та ріпаку уже стартувала.

Перші агровиробники та трейдери заповнили анкети та отримують статус члена біржі, який надає право на участь у торгах. І це процедура, яку необхідно пройти лише один раз, а далі отримувати лише преференції та сервіси від УУБ під час купівлі чи продажу зерна.

«Ми знайомі з історією українського аграрного ринку, вивчаємо та аналізуємо процеси, що відбувалися і тривають зараз. Детально вивчивши аграрну сферу загалом, зараз наша команда може запропонувати багато цікавих і зручних рішень, що покликані покращити як роботу окремих аграрних підприємств, так і ситуацію в галузі в цілому.

Накопичивши знання і досвід ми спочатку реалізували його у вигляді чат-боту, а тепер представляємо ринку новий проєкт – біржові торги аграрною продукцією. Це інструменти, що забезпечують гру за правилами, єдиними і зрозумілими для всіх. Якщо коротко, то торгівля на біржі – це комфортно та вигідно, це гарантії виконання контрактів і впевненість у майбутньому», – пояснив керівник біржі Сергій Гладкий.

Основною перевагою організованої торгівлі на УУБ є надійність, яку забезпечує біржа. Покупці та продавці після акредитації отримують доступ до торгової системи та вільно розміщають свої заявки на продаж чи купівлю зерна. Їм немає потреби витрачати зайвий час та шукати самостійно контрагентів, перейматися надійністю партнерів та тим, чи будуть у строк і в повній мірі виконані усі угоди. Це все бере на себе біржа. Її співробітники перевіряють усіх учасників організованого агроринку,а також стежать за тим, щоб договір був виконаний 100-відсотково.

Наприклад, якщо ви продаєте зерно, то кошти за нього надходять на біржовий рахунок і лише після цього ви поставляєте товар покупцеві. Адже кошти уже сплачені і ви їх отримаєте гарантовано.

Аналогічна ситуація і у покупців агропродукції. Вони сплачують за товар на біржовий рахунок. І в разі, якщо продавець не поставить в терміни зерно належної якості, біржа гарантовано поверне усі кошти ще й додатково стягне штраф із порушника на користь потерпілої сторони.

Все чітко, зрозуміло та справедливо.

«Використання біржового механізму – поширена практика усього цивілізованого світу, і українські виробники також прагнуть отримати найкраще. З Українською універсальною біржею фермери можуть самостійно і оперативно вирішувати торгові питання, а відслідковуючи цінові індикативи- орієнтуватися на більш маржинальні культури. Такий підхід забезпечує економічну незалежність, впевненість у майбутньому, конкурентоздатність, підвищення фінансової грамотності всіх учасників ринку, включаючи найбільш вразливу категорію – дрібних сільськогосподарських виробників», – відзначив Віктор Гончаренко, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ).

✅ Тож нагадуємо, що нині розпочалася акредитація на біржові торги аграрною продукцією від УУБ. І навіть якщо ви плануєте зерно продавати чи купувати через кілька місяців, акредитуйтеся у торговій системі уже нині. Ви бачитимете актуальні заявки та ціни в режимі онлайн, а коли прийде час подавати власну заявку на продаж чи купівлю,  не витрачатимете дорогоцінний час на акредитацію.

Із усіх питань акредитації консультують професійні спеціалісти контакт-центр та досвідчені адміністратори. Дзвоніть +38 044 353 76 63.Перегляди: 621
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: