ВАЖЛИВО

Стало відомо, чому українця змушують платити податки за чужу землю

18.01.2022 13:01
земельний-податок

Розповідаємо, що робити, якщо Податкова служба вимагає у вас сплатити податок за чужу земельну ділянку і чому так відбувається. Про це чоловік написав коментар під відео на YouTube-каналі “Дія”, повідомляє Сегодня, пише agronews.ua.

Українець отримав лист від Податкової служби з вимогою сплатити земельний податок за ділянку, якої у нього насправді немає.

За словами користувача, після отримання листа він почав шукати інформацію і в особистому кабінеті на сайті Податкової виявив, що на нього записано земельну ділянку з іншої області.

“У мене немає жодної землі в жодній області України, а Податкова вважає інакше і вимагає сплатити земельний податок. Захистіть мешканців України від таких шахраїв на держрівні”, – пише чоловік.

Ми запитали у адвоката Олександра Зінов’єва про те, як так могло статися. За словами експерта, з великою ймовірністю – це помилка, наприклад, у когось збіглися прізвище та ініціали. Просто так ніхто не подарує земельну ділянку, запевняє адвокат.

Олександр Зінов’єв зазначає, що для того, щоб земельна ділянка вважалася вашою, інформація про це має бути в реєстрі прав власності на нерухоме майно.

Адвокат рекомендує взяти витяг з цього реєстру, показати Податковій та спробувати пояснити все у телефонному режимі.

Якщо у службі без проблем визнають свою помилку, потрібно попросити відповідне письмове підтвердження про відсутність податкової заборгованості.

Однак якщо вирішити проблему “малою кров’ю” не вдасться – не варто панікувати, можна почати процедуру оскарження податкової заборгованості. За словами експерта, достатньо буде адміністративного оскарження без суду.

Податок на земельну ділянку

З 1 січня 2022 року українців обклали податком на земельні ділянки, у зв’язку зі змінами до Податкового кодексу.

Однак деякі можуть не платити за свою землю, у списку винятків:

  • власники ділянок, які використовують їх для власних потреб;
  • люди, які продають продукцію зі своєї землі та сплачують податки на дохід;
  • власники дач та прибудинкових ділянок до 50 соток;
  • власники земельних паїв, розташованих у межах населеного пункту, дачного та садового кооперативу;
  • власники ділянок, одержаних внаслідок приватизації у кооперативах у зоні відчуження.

Читайте також: В регіонах України зростає загроза поширення небезпечного шкідника.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: