ВАЖЛИВО

В регіонах України зростає загроза поширення небезпечного шкідника

16.01.2022 07:01
zahidniy_kukurudzyaniy_juk

Однією з найбільших проблем у вирощуванні кукурудзи у 2021 році стала діабротика (західний кукурудзяний жук). Шкідника дедалі частіше виявляють у різних регіонах України. Про це розповів директор із сільськогосподарського виробництва НІБУЛОН Костянтин Хмельницький. Про це повідомляє AgroTimes, пише  agronews.ua.

За його словами, проблема була у західних філіях агрохолдингу.

«Після виявлення шкідника на окремих ділянках ми змушені були вносити зміни в структуру посівів. Тож зі шкідником боремося більшою мірою сівозміною. Але тенденція поширення діабротики загрозлива – шкідника вже можна побачити восени на півдні Вінниччини і в Житомирській області», – зазначив Костянтин Хмельницький.

Зіткнулися з цією проблемою й у фермерському господарстві «Оазис» на Миколаївщині. Через це сільгосппідприємство навіть внесли до карантинної зони.

«Щоправда, ми жодних інсектицидів не застосовували. Як і фунгіцидів. Працювали тільки гербіцидом Лаудіс», – розповів керівних ФГ «Оазис» Василь Бражкевич.

Карантинний режим через діабротику у 2021 році запроваджували також у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Кіровоградській областях.

Як відомо, поширення діабротики виникає через вирощування кукурудзи в монокультурі й недбалий захист посівів. Одним із найефективніших способів запобігти розповсюдженню шкідника є сівозміна.

Західний кукурудзяний жук (діабротика) з’явився на території України у Закарпатській області ще у 2001 році. На сьогодні шкідника помічено в усіх зонах вирощування кукурудзи, тобто по всій території держави. Пошкодження рослин імаго можуть відрізнятися залежно від способу харчування. На листі вони вигризають смугами паренхіму листка між жилками, на волотях рослин жуки виїдають пиляки, а на качанах – приймочки.

Тож запилення рослин не відбувається і качани залишаються пустозерними або з череззерницею. В період наливу та молочної стиглості жуки прогризають оболонки зерна, що знаходиться на верхівці качанів, та виїдають його.

Читайте також: В Україні прогнозують хороший врожай озиминиПерегляди: 36
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: