ВАЖЛИВО

Селекціонери представили нові високоврожайні сорти картоплі

14.01.2022 08:32
potatoes

Європлант представляє сорти картоплі з високою поживністю. Високоврожайні та високоякісні спеціальні сорти для виробництва з низькими витратами захищають навколишнє середовище та заощаджують витрати. Про це повідомляє potatopro.com, пише agronews.ua.

Зростання цін на енергоносії останніх місяців також призводить до значного зростання витрат у виробництві картоплі. Особливо енергоємне виробництво азотних добрив дедалі більше обтяжує ціни на мінеральні добрива. Це не залишається без впливу на виробництво картоплі.

Однак не тільки зростання витрат, але й зростаючі вимоги з боку охорони навколишнього середовища та підземних вод призводять до потреби до підвищення ефективності використання поживних речовин та широкого екологічного поширення сучасних сортів.

Європлант відповідає цим вимогам у рамках свого наступу на екологічну стійкість Grow Green. Уже багато років у центрі розробки їх сортів є підвищення природної стійкості картоплі до хвороб і шкідників, підвищення стійкості до факторів зовнішнього середовища, підвищення ефективності вирощування в поєднанні зі стабільними сортовими ознаками за смаком і зовнішнім виглядом.

«Вирощуючи наші інноваційні сорти, можна зменшити витрати. Це захищає навколишнє середовище та гаманець фермера», – Йорг Еггерс, керуючий директор Europlant Pflanzenzucht GmbH.

Наразі 17 сортів картоплі віднесені до програми з низьким рівнем споживання.

«Ми розрізняємо дві групи: сорти картоплі категорії «Преміум» потребують на 12,5 % менше азотних добрив, у категорії «Голд» — навіть на 25 %, – каже Йорг Еггерс, керуючий директор Europlant Pflanzenzucht GmbH.

До сортів «Преміум» можна віднести, наприклад, «Даніну» переважно твердого приготування, «Симонетту» (сорт 2021/2022 року) та «Карелію». Омега та Румба як переробні сорти також мають потребу в азотних добривах зниженою на 12,5 %.

До категорії «Голд» віднесені переважно тверді сорти «Коронада», «Флорідана», «Желе», а також «Анналена», «Берніна» і «Торенія».

Читайте також: В системі Прозорро.Продажі відновились аукціони з продажу необробленої деревини.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: