НОВИНИ

Польща та Україна побудують олійний трубопровід

01.09.2022 09:33
nerafinirovannoe_podsolnechnoe_maslo_-_polza_i_vred52

Польща та Україна планують спільно реалізувати проєкт із будівництва транскордонного трубопроводу, який дозволяв би транспортувати українську рослинну олію до польського порту Гданськ. Про це повідомила канцелярія прем’єр-міністра, пише видання wnp.pl, пише agronews.ua.

Відмічається, що обидві країни сформують робочу групу, яка надасть варіанти локалізації проєкту, передусім місця прокладання трубопроводу, а також технічні параметри й умови будівництва.

«Рада міністрів (Польщі) схвалила подання Міністерства сільського господарства й сільського розвитку для укладання меморандуму про взаєморозуміння… щодо розбудови проєкту транскордонного трубопроводу для транспортування рослинної олії з України до порту Гданськ», — йдеться в повідомленні.

До проєкту будуть залучені міністерства сільського господарства та інфраструктури України та Польщі.

«Втілення в життя меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та посилить продовольчу безпеку в країнах, що розвиваються, яким загрожує голод. Відповідно це має знизити міграційний тиск на Європу», — зазначається в повідомленні.

Меморандум буде ухвалений строком на три роки й буде автоматично продовжуватися на аналогічний період.

Читайте також: Агробізнес під час війни: як побудувати ефективну діяльністьЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: