ВАЖЛИВО

Агробізнес під час війни: як побудувати ефективну діяльність

30.08.2022 11:27
віжуал для статті

Багато років український агропромисловий комплекс до повномасштабного вторгнення рф посідав провідні позиції серед експортерів світу. У 2021 році 40 % від загального експорту України становила агропродукція.

Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для аграріїв. Вторгнення спричинило руйнування налагоджених роками процесів, логістичних ланцюгів. Багато посівних територій було заміновано, до частини немає доступу, знищено техніку та склади.

Утім хоробрість українських аграріїв не має меж, тож попри жахіття війни на весні цього року вони дали старт посівній. Агробізнес налагоджує логістику та співпрацю з іноземним ринком, розширює свої виробництва на заході країни.

Але війна триває, і кожному бізнесу, зокрема аграрному, необхідно мати надійні інструменти, які спростять роботу в умовах кризи, допоможуть побачити ризики та навіть захистити земельні ділянки й компанію загалом від рейдерства та банкрутства.

✅ Отже, на прикладі ІТ-рішення LIGA360 для агросектору хочемо підказати моменти, що потребують вашої першочергової уваги.

Правова й аналітична інформація для кожного сектору АПК

Під час війни важливо бути у своїй галузі озброєним достовірною інформацією з надійних джерел. У LIGA360 спеціально для агробізнесу є добірки за всіма видами інформації в цій галузі, які аналітики LIGA ZAKON готують власноруч.

АПК у модулі охоплює такі сфери:

 • земельні ресурси;
 • птахівництво;
 • рибне господарство;
 • рослинництво;
 • садівництво;
 • тваринництво.

Щодо кожного напряму агросектору доступні найактуальніші документи, а саме: новини в галузі; нормативні документи; міжнародні документи, ситуації (для керівників, юристів, бухгалтерів), що стосуються цієї галузі; спеціалізовані форми та бланки; довідники й шаблони договорів; спеціалізовані консультації, аналітичні матеріали з видань та інших модулів, спеціалізована судова практика. Загалом щодо галузі АПК модуль налічує майже 4 тис. документів.

Новації аграрного бізнесу в умовах воєнного стану

Зручним навігатором серед основних нововведень у законодавстві зі щоденним аналітико-правовим супроводом для аграрного бізнесу є модуль “Новації” у LIGA360.

Обравши в модулі напрям “Аграрний бізнес в умовах воєнного стану”, ви отримаєте найважливіші документи та корисну експертну аналітику, яка пов’язана із запровадженням воєнного стану та стосується суто агробізнесу.

Тут ви знайдете найактуальніші роз’яснення щодо викликів, з якими стикається агропромислова галузь у період дії воєнного стану. За допомогою модуля також можливо відстежувати зміну статусу документів, на підставі яких ці нововведення прийнято.

Війна у країні спричиняє швидкі законодавчі зміни, тож кожному бізнесу необхідно володіти повноцінною інформацією про закони, які сьогодні діють на території України.

Саме інформаційно-правові системи в LIGA360 і є потужними сучасними інструментами для аналізу, моніторингу та відстеження змін правового поля. Тут інформацію для себе знайде керівник, юрист, бухгалтер і кадровий фахівець компанії. У системі доступні необхідні для роботи конкретних фахівців шаблони, форми та бланки, ситуації, аналітика й роз’яснення щодо українського та європейського законодавства, алгоритми дій для бізнесу тощо.

Перевірка бізнес-партнерів із-за кордону – корисний інструмент для експортерів

Загальновідомо, що експорт сільськогосподарської продукції в Україні є найбільшим серед усього експорту. І хоч війна зруйнувала чимало налагоджених ланцюгів співпраці із закордонними партнерами, нині агробізнес активно відновлює домовленості.

Під час війни укладання угод з іноземними й українськими партнерами потребує особливої пильності. Адже зв’язки з токсичними чи ненадійними партнерами можуть мати дуже негативний вплив на компанію і навіть призвести до краху бізнесу.

Переконатися в надійності бізнес-партнера також можна в LIGA360. Інструмент для перевірки та моніторингу дасть змогу проаналізувати зв’язки контрагента, зокрема з громадянами рф і рб(що на сьогодні надважливо), переглянути бенефіціарних власників, історію змін, відомості про перевірки тощо.

Віднедавна за допомогою системи також можна перевірити іноземних партнерів завдяки інкорпорованим даним із британського реєстру в LIGA360. Реєстр поміщено у зрозумілий функціонал, який дає змогу самостійно бачити ризики чи можливості для співпраці з іноземним контрагентом, відкриває доступ до необхідної інформації про 12 мільйонів компаній Британії, з яких 4,7 мільйона активно працюють нині, і дає інструменти для ефективної та зручної роботи.

Рішення стане в нагоді, щоб:

 • перевірити достовірність й актуальність реєстраційних відомостей про компанію;
 • перевірити достовірність юридичної адреси;
 • переконатися, чи не ліквідована компанія;
 • перевірити інформацію про засновників компанії;
 • установити вид діяльності контрагента;
 • отримати відомості про акціонерів і керівників;
 • перевірити зв’язки компанії;
 • ознайомитися з інформацією про заставне майно.

Крім того, особливу увагу потрібно приділяти процесу створення угод з українським чи іноземним партнером. З інструментом автоматизації договірної роботи на підготовку договору ви витрачатимете мінімум часу, зможете спростити кожен етап роботи з угодами, створювати індивідуальні договори за допомогою шаблонів, а також використовувати вже готові приклади українською й англійською мовами.

Система перевірить сторони, правове поле, приховані умови договору, а також сповістить про важливі зміни в законодавстві, нагадає про дати оплати та пролонгації.

Оцінити власний бізнес очима банку

Під час війни дуже потрібним для аграріїв є й пільгове кредитування. Через повномасштабне вторгнення агробізнес зазнав неабияких збитків, тому чимало компаній просто не зможуть обійтися без грошової підтримки. Розуміючи це, держава, попри кризу та бойові дії на території країни, продовжила приймати заявки на кредитування в межах програми доступних кредитів за звичною формулою “5-7-9” зі спеціальними умовами графіка погашення кредиту для агробізнесу.

У контексті зазначеної можливості пропонуємо вам подивитися на свою компанію очима банку. Для цього достатньо знайти її за кодом ЄДРПОУ чи назвою та переглянути всі відомості з державних реєстрів, які можуть бути доступні й для банківських систем.

Із цією інформацією ви зможете проаналізувати ситуацію та, ґрунтуючись на наявних даних у системі, оцінити свої шанси отримати пільгове кредитування для бізнесу.

Захист земельних ділянок від рейдерських захоплень

В умовах воєнного стану, як ніколи, великий і ризик незаконного заволодіння чужим майном. Зокрема, для аграрного сектору особливу небезпеку становлять рейдерські захоплення, а саме – захоплення землі, якою володіє агробізнес.

Запобігти проблемі можна відстежуючи всі реєстраційні дії, які можуть бути вчинені із землею.

У LIGA360 є можливість поставити на контроль об’єкт (наприклад, земельну ділянку, яка перебуває в користуванні), щоб у разі протиправних змін у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно отримати миттєве сповіщення й запобігти відчуженню власності та вчасно звернутися до правоохоронних органів чи суду. Сповіщення про зміни надходять на електронну пошту, в особистий кабінет та SMS–повідомленням.

Для інформування про початок і перебіг реєстраційної процедури щодо земельних ділянок достатньо завантажити ключ електронного цифрового підпису або печатки й обрати земельні ділянки, які треба взяти на моніторинг. Після цього щодо власності відбуватиметься цілодобовий моніторинг.

Завдяки автоматизації користувач може забути про необхідність ручної перевірки, що є вкрай актуальним, якщо підприємство володіє двома та більше об’єктами.

Також сервіс дасть змогу моніторити не лише земельні ділянки, а й нерухомість та іпотеку фізичних і юридичних осіб.

Судові процеси під контролем

Робочі процеси бізнесу не завжди обходяться без участі в судових справах. Утім система правосуддя під час воєнного стану також зазнала чималого впливу, тому потребує особливої уваги.

Тож, якщо ваша компанія перебуває або може перебувати в судовому процесі, незамінним помічником у LIGA360 стане функціонал VERDICTUM. За допомогою ІТ-платформи судове засідання можна поставити на моніторинг й автоматично отримувати сповіщення. Система надає доступ до історії проходження справи, що дає змогу швидко дізнаватися про весь її перебіг, одразу бачити, чи не було рішення переглянуто або скасовано, та оцінювати тривалість розгляду справи, а також допоможе швидко знаходити засідання за номером справи, назвою контрагента, назвою суду, прізвищами учасників справи, прізвищем судді. Завдяки цьому можна, зокрема, оцінити завантаженість судді або суду.

VERDICTUM значно спростить роботу юриста компанії, адже з допомогою штучного інтелекту дасть змогу спрогнозувати судове рішення, оцінивши ймовірність перемоги в суді на основі аналізу позовної заяви, допоможе змінити аргументи й текст позовної заяви для більшої ймовірності перемоги в суді, а також унеможливить ризик проґавити якість зміни у справі.

Моніторинг репутації

Знайомлячись із компанією, партнери та клієнти не оминають оцінки її репутації. Імідж бізнесу завжди відігравав важливу роль у його функціонуванні, а під час війни увага до авторитету компанії стала ще прискіпливішою.

Забезпечити цілодобовий моніторинг згадок у ЗМІ, вебджерелах чи соціальних мережах із детальною аналітикою, візуалізацією та відстеженням динаміки за вашими персональними метриками допоможе LIGA360.

Завдяки інструменту можна розрізняти маніпулятивні настрої медіаресурсів і матеріали пропаганди як російських, так і українських ЗМІ.

Також у комплексному рішенні для всієї компанії LIGA360 за допомогою індивідуально налаштованих дашбордів є можливість порівняти свою компанію та компанію конкурентів за активністю в медіа.

Цей простий інтерфейс у вигляді діаграм, які змінюються в реальному часі, покаже згадки про компанію, її керівників чи власників. Інструмент складається з графіка, що демонструє кількість публікацій за тональністю (позитивні, негативні, нейтральні), і стрічки новин зі згадками. Дашборди дають можливість топкоманді та топменеджеру стежити за зрізом інформації про компанію у зручній візуальній формі (а саме, у формі графіків) без зайвих деталей.

Ефективний український бізнес в умовах війни – це вміння адаптувати управління, швидко аналізувати чинники ризику й оперативно ухвалювати рішення. За допомогою IT–платформи LIGA360 агробізнес України може протистояти багатьом викликам, які перед АПК ставить війна. Не витрачайте часу на довгі пошуки інформації, консультацій, аналітики, роз’яснень й аналізу роботи компанії та ринку – це за вас зробить LIGA360.

✅ Замовте презентацію рішення для своєї компанії за посиланнямПерегляди: 124
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: