НОВИНИ

Озвучено регіон-лідер за запасами лікувальних грязей

22.11.2021 19:04
Tur-v-Krym-iz-Kropotkina-Gulkevichi-Ozero-CHokrak-1

Миколаївщина входить до трійки лідерів серед регіонів України за наявністю запасів лікувальних грязей. Про це повідомила керівниця новоствореного Управління з питань туризму та курортів Миколаївської облдержадміністрації Тетяна Волинець, пише agronews.ua.

«Ми вивчили лікувальні можливості області і з’ясувалося, що Миколаївщина посідає третє місце в Україні за експлуатаційними запасами лікувальних грязей. Ми лідируємо за цим показником після Криму та Запорізької області», – наголосила Волинець.

За її словами, наявність вищезгаданих ресурсів дасть змогу розширити рамки туристичного сезону та проводити оздоровлення туристів на узбережжях області.

Найбільші поклади грязей, за оцінками фахівців, є на території Тилігульського лиману. Їх запаси сягають 14 мільйонів тонн – найбільші в Україні. Вони  можуть використовуватись для лікування опорно-рухового апарату, нервової системи, захворювань шкіри тощо.

“А це свідчить про те, що є реальна можливість перетворити тутешні бази відпочинку на повноцінні бальнеологічні центри”, – впевнена Волинець.

Крім того, під час наукових досліджень було знайдено унікальну мінеральну воду в Казанці, аналогів якої немає в Україні.

“Територіальна громада раніше і не підозрювала, що має таке багатство. Там люди були надзвичайно здивовані і зараз активно займаються тим, щоб створити навколо цього ресурсу інвестиційні проєкти», – зазначила керівниця управління.

Читайте також: Стало відомо, коли іноземці зможуть купувати українську землю.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: