НОВИНИ

Нардепи відмовилися скасовувати мораторій на експорт лісу

19.11.2021 10:35
514576_1-3472-18115

В Україні Монобільшість у першому читанні ухвалила законопроєкт 4197-д, при цьому скандальну норму про відміну мораторію на експорт лісу з документа вилучили. Відповідне рішення 18 листопада підтримали 276 нардепів. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

“У фінальній редакції абзац про зняття мораторію з тексту виключили. Це означає, що в законопроєкті, який буде ухвалено, абзацу зі зняття мораторію не буде. З 2016 року, за час дії мораторію, у деревообробці індекс інвестицій зріс на 69%”, – сказав голова економічного комітету Дмитро Наталуха на засіданні парламенту.

Незважаючи на те, що міжнародні партнери наполягають на скасуванні мораторію та виконанні рішення арбітражу, завдання уряду – пояснити, чому українські ліси потребують захисту, додала нардепка Роксолана Підласа.

“Уже в понеділок у Брюсселі відбудеться засідання торгового комітету, питання виконання арбітражу вже є на порядку денному. Під час засідання наша делегація представить своє бачення цього питання, як ми виконуватимемо рішення”, – пояснила депутатка.

Що змінять:

  • введуть обов’язкове подавання інформації про обсяги, ціни продажу та покупців деревини;
  • зроблять публічну інформацію про продаж нерухомості та виробників (до неї отримають доступ усі учасники ринку);
  • введуть відповідальність за відмову виконувати контрактні зобов’язання з боку користувачів лісів та покупців;
  • запровадять юридичну можливість перевести продаж на відкриті аукціони.

Що вимагають у ЄС

Європейська комісія ще з моменту запровадження мораторію на експорт лісу (а це 2005-й) була незадоволена ініціативою України. У 2015-му нардепи продовжили заборону, але прописали її так, що головна причина – захист не екології та природних ресурсів, а економіки. І ось це формулювання Арбітраж після позову Єврокомісії визнав неправомірним.

Але саме право України захищати свої природні ресурси ніхто не спростував. “Арбітраж визнав право України вводити заборону на експорт лісу. Це головне. Закон від 2015 року потрібно переписати в консультації з міжнародними партнерами. Зараз у ньому зроблено великий акцент на захисті вітчизняного виробника, тому його і визнали таким, що не відповідає Угоді про Асоціацію”, – пояснили в Кабміні ще в грудні минулого року.

Але замість того, щоб переписати мораторій, окремі члени Кабміну лобіювали скасування мораторію на експорт лісу.

Читайте також: Стало відомо, вирощування якої культури дає прибуток $3700/га.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: