НОВИНИ

На ринку з’являться помідори з Марсу

12.11.2021 18:21
329.jpg

Астробіологи зі США спільно з компанією Heinz виростили перші помідори на грунті, склад якого наближений до того, що вкриває планету Марс.  Про це повідомляє New Atlas, пише agronews.ua.

У результаті дворічної співпраці з Florida Tech дослідницька група використовувала теплицю під назвою Red House для вирощування початкової партії з 30 рослин томатів, відібраних з великого каталогу насіння Heinz. Вони були висаджені в 7800 фунтів (3538 кг)  ґрунту, аналогічного марсіанському, зібраного в пустелі Мохаве і освітленого червоними світлодіодними вогнями. Їх також вирощували в атмосфері, контролюючи температуру та регулярне зрошення, яке можна було б очікувати в теплиці форпосту на Марсі, повідомляє видання.

Початкове дослідження за участю 30 рослин і подальша робота, коли команда висадила 450 рослин томатів в окремі відра, зайняла 2 тис. годин. У результаті вийшли сотні томатів, але технологія далека від досконалості, оскільки розширений тест мав нижчий урожай. Це вказує на те, що марсіанське вирощування томатів можна було б покращити, якщо вирощувати рослини в коритах замість горщиків, запроваджуючи ширшу різноманітність мікробів та додаючи різні рослини для запобігання поширенню хвороб.

Читайте також: Озвучено закупівельні ціни на зерно в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: