НОВИНИ

На Полтавщині завершуються жнива ранніх зернових та зернобобових: названо врожайність

28.07.2020 07:02
комбайн

На Полтавщині вже завершується збирання ранніх зернових та зернобобових культур. На даний час збір проведено на площі 307,6 тис. га, що становить 93% до прогнозу. Зібрано – 1 млн 433,5 тис. тонн зерна. Середня урожайність – 46,6 ц/га. Про це повідомив на нараді в Полтавській обласній державній адміністрації директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов доповідаючи „Про хід польових робіт зі збору ранніх зернових культур у Полтавській області”, пише agronews.ua.

“Одна з перших культур, якої завершено збирання врожаю, є озимий ячмінь, одержано вал зерна – 39,8 тис. тонн, середня врожайність становить 51,0 ц /га, що на 5,4 ц/га вище до минулого року. Гороху з площі 6,3 тис. га, намолочено 20,3 тис. тонн, середня врожайність склала 32,2 ц/га, що більше до минулого року на 7,1 ц/га”, – сказав він.

Також наближається до завершення збирання пшениці. Зокрема, вже зібрано на площі 227,8 тис. га, що становить 98% до прогнозу. А намолочено 1 млн 91 тис. тонн.

“Середня врожайність пшениці – 47,9 ц/га, що є на рівні минулого року. Південні і центральні райони області практично завершили збирання зерна. Наразі ще продовжують збирання господарства на територіях районів, що знаходяться у північній частині області. Під час спілкування, аграрії прогнозують, що збір ранніх зернових культур – жнива – закінчать до кінця цього тижня”, – зауважив Сергій Фролов.

Площі ранніх зернових культур за оперативними даними забезпечать валовий збір в обсязі 1 млн 533 тис. тонн. Директор Департаменту агропромислового розвитку запевнив: потреба області в продовольчому зерні буде забезпечена.

До збору ранніх зернових культур в області з усіх категорій господарств підлягало 330,2 тис. га, що становить 32,8% у структурі зернової групи, а також 3,2 тис. га ріпаку. Структура посівних площ ранніх зернових культур урожаю 2020 року наступна: пшениця – 232,3 тис. га, ячмінь – 84,9 тис. га, горох – 6,3 тис. га, жито – 4,1 тис. га, овес – 2,6 тис. га. Для збирання врожаю ранніх зернових культур було задіяно 1802 зернозбиральних комбайни, навантаження на один комбайн у середньому становило 190 га, це дало змогу провести роботи із збирання врожаю в оптимальні агротехнічні терміни.

Нагадаємо, якими ви уявляєте “пекельні” умови для культиватора з великими дисками?.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: