ВАЖЛИВО

На Одещині загинуло до 80% тепличних томатів

12.11.2020 16:02
asteryks_0

Цього року томатна міль завдала катастрофічного удару по теплицях Одещини. Виробники помідорів області втратили від 20 до 80% врожаю. Про це повідомляє пресслужба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, пише agronews.ua.

Зазначається, що боротися зі шкідником вкрай важко, адже томатна міль має прихований життєвий цикл, паразитує всередині рослини, в листках, ніжках, стовбурі, через що її важко контролювати інсектицидами. Більш того, томатна міль є ще й стійкою до більшості препаратів.

В Україні томатна міль (Tuta absoluta) вперше з’явилася в 2010 р., але до Одещини спалахи поширення шкідника дійшли лише цього року. Якщо сусідні регіони із Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей з цією проблемою вже зіштовхнулись раніше та встигли напрацювати певні методи боротьби, то тепличники Одеської області виявилися до цього зовсім не підготовлені.

Спеціалісти прогнозують, що в сезоні 2021 р. через навалу комах-шкідників аграрії значно скоротять площі під пасльоновими, зокрема, вирощування томатів, баклажанів та перцю, та збільшать площі під огірки та редис, що не зможе не позначитись на ціні на овочі наступного сезону.

Нагадаємо, посуха на Одещині триває вже другий рік. За даними Одеської ОДА, тільки поточного року втрати фермерів складають 6.5 млрд. грн.

Щоб у майбутньому посуха не несла таких катастрофічних наслідків, держава має, крім стратегії зрошення, ще запровадити компенсацію на гектар вже цього року і запустити відшкодування страхового платежу, – вважають у Всеукраїнському Конгресі Фермерів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: