НОВИНИ

На Львівщині чотири господарства отримали племінний статус

29.07.2021 15:42
419389_1-696x364

Регіональна експертна комісії з розгляду матеріалів на присвоєння статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві вирішила присвоїти відповідні статуси чотирьом підприємствам на Львівщині. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, пише agronews.ua.

Як зазначається, за рішенням комісії:

– статуси племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи отримали ФГ «Фаворит К.І.М.» Стрийського району та ТзОВ «Підгірці» Золочівського (Бродівського) району;

– статус племінного репродуктора з розведення свиней породи ландрас отримало ТзОВ «Угринів Еко Ферм» Червоноградського (Сокальського) району;

– статусу племінного репродуктора з розведення кіз альпійської молочної породи — ФГ «Добра корівка» Стрийського району.

Члени комісії проаналізували показники продуктивності стад і виробничо-господарської діяльності претендентів на відповідні статуси, а детальніше під час виїзду ознайомились з технологіями вирощування тварин та веденням відповідного племінного обліку у господарствах.

Показники виробничої діяльності господарств та продуктивні показники поголів’я ВРХ та кіз за останні 4 роки відповідають вимогам на присвоєння статусів племінних репродукторів. Середня продуктивність молочного стада ВРХ у ФГ «Фаворит К.І.М.» становить 5783 кг молока на корову в рік, маточного стада кіз альпійської породи у ФГ «Добра корівка» — 848 кг на козематку в рік. Селекційне ядро маточного стада у обох господарствах сформовані із закупленого племінного поголів«я корів і кіз з високим генетичним потенціалом.

Зазначається, що на сьогодні в області зареєстровано 38 суб»єктів племінної справи у тваринництві різних напрямів спеціалізації, які займаються виробництвом та реалізацією племінних (генетичних) ресурсів для покращення генетичного потенціалу поголів«я сільськогосподарських тварин.

Нагадаємо, що на Київщині працює унікальна міні-ферма.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: