НОВИНИ

На Дніпропетровщині виробник олії занизив ПДВ майже на 150 млн грн

24.03.2021 11:16
20200103150304-6521

Податківцями виявлено заниження ПДВ майже на 150 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби, пише agronews.ua.

Фахівцями управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області в ході планової перевірки виробника олії соняшникової виявлено оформлення операції з виробництва цієї та іншої продукції за договорами з переробки давальницької сировини (насіння соняшника), які мають очевидні ознаки удаваних.

Такі схеми нерідко застосовуються виробниками рослинної олії для уникнення відповідальності за введення в обіг значних обсягів олійних культур, вирощених в тіньовому секторі економіки, а головне – для приховування об’єкта оподаткування та податкових зобов’язань з ПДВ при постачанні виробленої з неї готової продукції.

У ході перевірки з’ясувалося, що «давальці» не мали можливості для попереднього придбання або самостійного вирощування насіння соняшника у зв’язку з відсутністю необхідних для цього умов. Адже у всіх суб’єктів в ланцюгах псевдопостачання були відсутні у власності та/або в оренді земельні ділянки, сільгосптехніка, не здійснювалось придбання насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів. При цьому не декларувалося придбання послуг зберігання насіння соняшника, його транспортування у інших суб’єктів, не надано до перевірки обов’язкових для складання документів щодо транспортування сировини автомобільним транспортом.

Тому податківцями зроблено висновок про нереальність операцій з виробництва готової продукції саме на давальницьких умовах та донараховано  податкові зобов’язання з ПДВ по операціях з її безоплатного постачання поза умов оформленого правочину на загальну суму 149,5 млн гривень.

Нагадаємо, що на Донеччині вилучено підакцизних товарів на суму більше 7 млн грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: