НОВИНИ

Ціни на сою суттєво упали

06.05.2022 10:00
Soy bean on white table background.

Значний обсяг пропозицій соняшникового шроту та різке падіння цін на нього в Україні посилило тиск на ціни соєвого шроту як всередині країни, так і на західному кордоні. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

Більшість вітчизняних переробників олійних працюють на мінімальних потужностях через складнощі з реалізацією олії та шроту внаслідок логістичних проблем: великих черг із залізничних вагонів на кордонах з країнами ЄС та відсутності потрібної кількості автотранспорту.

Європейські автовласники побоюються заїжджати на територію України через бойові дії, хоча вони ведуться на сході та півдні, тоді як у центрі та на заході країни досить безпечно. В Україні авто з дозволами на виїзд мало, тому вирішити проблему могло б тимчасове скасування обмежень на виїзд українських зерновозів до Польщі та Румунії.

Переробники в Україні продовжують опускати закупівельні ціни на сою та соняшник, проте їх падіння зупинила активізація експорту.

Різке збільшення пропозицій олійних культур від виробників східних та південних регіонів, що намагалися врятувати свої запаси від знищення та грабунку окупантами, обвалило ціни. Але по мірі стабілізації ситуації ціни попиту на сою встановилися в межах 14000-16000 грн/т СРТ завод залежно від якості та регіону, а на соняшник – в межах 14000-18000 грн/т СРТ завод. Найвищі ціни пропонують поряд з західним кордоном.

Світові ціни на сою залишаються на високому рівні. Бразилія завершила збирання врожаю, а в Аргентині соя зібрана на 46% площ, і поки підтверджуються песимістичні прогнози основних аналітиків. Агенція StoneX знизила прогноз врожаю сої в Бразилії на 1,4 млн т до 123,4 млн т, хоча USDA у квітні оцінив його у 125 млн т.

Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго з понеділка впали на 3,1% до 609,4 $/т, але за місяць виросли на 3,3%.

У США через сильні дощі та холодну погоду станом на 1 травня соєю засіяно лише 8% запланованих площ, що на 5% поступається середньому 5-річному показнику.

Обсяг переробки сої у США в березні виріс до рекордних для цього місяця 5,24 млн т.

Читайте також: Сільське господарство в умовах війни: як залучити фінансування.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: