НОВИНИ

Євросоюз планує використовувати 25% сільгоспземель під органіку

26.03.2021 12:03
0735c2cd366f67641333247f1e1ee9ec

Єврокомісія презентувала План дій з розвитку органічного виробництва, який передбачає використання до 2030 року 25% площ усіх сільськогосподарських земель для виробництва біопродуктів. Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

“Комісія представила План дій з розвитку органічного виробництва. Він націлений на збільшення виробництва та споживання органічної продукції, досягнення 25% сільськогосподарських угідь під органічним землеробством до 2030 року, а також значне збільшення органічної аквакультури”, – йдеться у повідомленні.

Вказується на те, що органічне виробництво приносить ряд важливих переваг: органічні поля мають на 30% більше біорізноманіття, органічні тварини мають вищий рівень добробуту і вживають менше антибіотиків, фермери, які займаються органічним виробництвом, мають більш високі доходи, а споживачі точно знають, що саме вони отримують завдяки органічному логотипу ЄС.

План дій передбачає 23 кроки, структуровані за трьома осями – збільшення споживання, збільшення виробництва та подальше посилення стійкості сектору органічного виробництва.

Єврокомісія закликала держави-члени розробити свої національні плани дій зі збільшення їх національної частки органічного землеробства. Нині між членами ЄС існують суттєві відмінності щодо частки сільськогосподарських угідь, які зараз використовуються для органічного виробництва – від 0,5% до понад 25%.

Попереду за цим показником у Євросоюзі знаходиться Австрія – у країні вже зараз 26% сільськогосподарських земель використовуються для виробництва біопродуктів. Близько 24,5 тис. (23%) австрійських фермерів займаються органічним виробництвом.

Нагадаємо, що Corona Extra запустила у виробництво екологічну упаковку з ячменю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: