НОВИНИ

ЄС може ввести сертифікацію на covid-19 для імпортної молочки

26.03.2020 07:02
2016-10-05-09-41novgorodskij-predprinimatel-postavlyal-v-tver-nenastoyashchie-tvorog-i-syr

У відкритому листі, направленому в Єврокомісію, аграрний комітет Європарламенту і радникам по сільському господарству країн-членів ЄС і Великобританії, Олександр Антон, генеральний секретар Європейської молочної асоціації (EDA), дав оцінку поточній ситуації в молочній промисловості в зв’язку з нинішньою кризою, викликаною спалахом коронавірусу. Пише infagro.

У листі йдеться про те, що під час кризи європейський молочний сектор довів свою здатність бути надійним і стабільним постачальником молока і молочних продуктів як на єдиному ринку ЄС, так і на світовому ринку.

Антон зазначає, що EDA вдячна Єврокомісії за заклик до держав-членів ЄС зберегти працюючими ланцюжки поставок основних товарів, включаючи молоко і молочні продукти. Він сказав, що безперебійне функціонування постачання (збір молока, доставка і транспортування сировини, розподіл молока і молочних продуктів) по всьому Союзу і через кордони має важливе значення.

У листі підтверджується, що молочні підприємства в основному працюють, включаючи молочний завод в Загребі, Хорватія, який частково працює, незважаючи на недавній землетрус.

Антон заявляє, що «готові споживчі молочні продукти як і раніше демонструють високий попит, причому оперативна пропозиція упаковки і немолочних інгредієнтів стає обмежуючим фактором в цьому сегменті ринку».

У листі наголошується, що співробітники молочної галузі в Європі продовжують працювати, навіть в районах, що сильно постраждали від спалаху Covid-19, де активну робочу силу можна скоротити до 20%. Антон повідомляє, що плани дій на випадок непередбачуваних обставин вже розроблені і управлінський персонал навчений виконувати свої функції щодо забезпечення переробки молока.

В даний час «ситуація припинення діяльності» спостерігається в основному у всіх частинах Євросоюзу і зростаючі обсяги сирого молока (сезонний пік виробництва молока) в поєднанні зі збільшенням кількості карантинної / непрацюючої робочої сили і обмеженою пропозицією оперативних поставок (пакувальний матеріал і т. д.) , зокрема, на готові споживчі товари, змушують молочні заводи ЄС перенаправляти обсяги молока на менш трудомісткі і менш залежні від упаковки переробні потужності (сушильні башти) і, відповідно, скорочувати виробництво готових споживчих товарів », – говориться у листі.

Антон також говорить, що оптові ринки демонструють явну тенденцію до зниження зі значним зниженням цін на сухе знежирене молоко (СЗМ) на рівні ЄС. Індекс цін на сире молоко для європейського молока (СЗМ і валоризації ціни вершкового масла) також знизився з 37,1 цента/ кг до 28,2 цента/кг за останні вісім тижнів.

EDA заявила, що попросила ЄС виступити з рішучою заявою про вимогу від третіх країн сертифікації по covid-19.

Він додав, що через зменшення доступності контейнерів і вантажів, зберігання СЗМ, масла і сиру є єдиним варіантом, але витрати на зберігання зростають.

EDA закликало Європейську комісію продовжувати наполягати на безперебійному зборі молока, а також розподілі молока і молочних продуктів по всій території ЄС, активізувати схему допомоги приватному зберіганню масла, СЗМ і всіх сирів, а також створити схему, що забезпечує пріоритетний доступ до контейнерів і вантажів для продуктів, віднесених до категорії основних, таких як молоко і молочні продукти.

У листі також пропонується створити аварійну схему для виробників молока для утилізації молока в разі, якщо воно не може бути зібрано через брак потужностей зі збору або переробки, а також створити схему роботи переробників для альтернативного використання молока (наприклад, виробництво біржових молочних товарів замість споживчих) в разі продовження збору молока, але закриття виробничих потужностей.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: