НОВИНИ

Які дерева не варто саджати вдома

14.05.2021 19:05
d1d6834c85c4cc7fec62bab5acb45829_w640

Якщо вірити популярній приказці, життя чоловіка не можна вважати повноцінним, якщо він не посадить дерево поруч з власноруч побудованим будинком. Але тут ще питання, яке дерево садити! Якщо вірити народним прикметам, до вибору треба підходити дуже обережно. А будинок на землі, поруч з яким немає дерева, — він ніби як і не будинок зовсім. Ми вирішили розібратися, в яких прикметах здоровий глузд є, а в яких — не дуже, інформує. Про це повідомляє Ukr.Media, пише agronews.ua.

Сосна

Енергетика у цього дерева дуже хороша, якщо вірити езотериці. І повітря вона оздоровлює однією лише своєю присутністю. Але згадайте, як виглядають соснові ліси: ряди дерев і жовтий ґрунт, від опалої хвої. Ні трави, ні чагарників. Вся річ у тому, що сосна створює густу тінь. Ґрунт при цьому перегноєм практично не збагачується, адже листя немає, а з хвої ніякого толку. Тому поряд із сосною нічого не росте.

Ялина

Ялини не настільки затінюють ділянку, щоб через це переживати, але проти неї виступають прикмети. Народні повір’я стверджують, що це дерево відбирає у мешканців будинку енергію, губить урожай, приносить неприємності. Та ще й чоловіків виживає. Ростуть корені цієї прикмети з традицій обкладати померлих ялиновими гілками перед похованням. За віки створилася стійка негативна асоціація.

Туя

Дуже зручна рослина — особливої турботи не вимагає, виглядає чудово, а при належному догляді з туї можна створити чудовий живопліт. А ось прикмети щодо неї суперечливі. З однієї сторони, туя відганяє злих духів, тому в якості огорожі — відмінний вибір. З іншої — заважає дівчині з цього дому вийти заміж. Так собі вибір.

Береза

Що може бути романтичніше берези під вікном? Береза за воротами, відповідає народна прикмета. Зростаючи за парканом, це дерево буде оберігати оселю від злих очей і різної нечисті. А у дворі буде негативно впливати на жіноче здоров’я мешканок будинку, може навіть спровокувати безпліддя. Втім, є і раціональне зерно в жахах навколо берези: поруч з нею інші рослини виживають з працею — береза забирає з ґрунту всю воду, до якої тільки може дотягнутися своїми розгалуженим корінням.

Дуб

З одного боку, це дерево — символ довголіття. З іншого — кажуть, що варто одному з членів сім’ї захворіти, як дуб моментально висмокче з нього залишки життєвих сил, мовляв, він підтримує тільки сильних і тілом, і духом. А в найбільшій небезпеці виявляється глава сім’ї. Його дуб випробує на міцність. І якщо чоловік не надто здоровий або не дуже хоробрий, то дуб постарається позбавитися від нього. А якщо говорити про раціональне, то у дерева занадто потужні коріння — вони можуть похитнути фундамент будинку.

Верба, іва

Під цими назвами ховається одне і те ж дерево, однаково небажане у дворі будинку. Плакучими деякі види верби називають не дарма — якщо таку посадити поруч з житлом, то його мешканці будуть ридати більшу частину життя. Найстрашніша частина прикмети: той, хто посадить вербу, помре в той же рік. А якщо посадити дерево на честь появи на світ малюка, то це означає приректи його на нещасливу долю.

Осика

Навряд чи кому спаде на думку садити поруч з будинком осику, але якщо раптом прийде — не треба. По-перше, репутацію дереву неабияк зіпсувала Біблія. Іуда Іскаріот повісився саме на цьому дереві. По-друге, народні прикмети говорять, що осика принесе нещастя і горе в сім’ю. Щонайменше, на мешканців будинку нападуть хронічна апатія, депресії і тривала втома.

Тополя

Тут ніякої езотерики немає, чиста прагматика. Тополя — один з найбільш небажаних дерев у межах населеного пункту. Річ у тому, що вона досить крихка, адже у неї порожнистий стовбур, тому від сильних поривів вітру тополя може зламатися і наробити купу бід. Ну і тополиний пух, знову ж таки, на який у багатьох людей алергія.

Нагадаємо, що на Тернопільщині у дендропарку ростуть екзотичні дерева і чагарники.


Перегляди: 51
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: