НОВИНИ

Яблука вже коштують дешевше, ніж в період збирання

22.03.2019 08:16

Ціни на яблука на українському ринку продовжують демонструвати негативну динаміку, пише EastFruit.

Згідно з даними моніторингу, з початку поточного року ці фрукти подешевшали в середньому на 17%. Основною причиною зниження цін на яблуко стало істотне перевищення пропозиції яблука над попитом на нього на внутрішньому ринку при одночасному дефіциті яблука експортної якості.

«Як ми і прогнозували ще в серпні 2018 року під час конференції«Яблучний бізнес України 2018», ціни на яблуко зараз вже нижче, ніж в період збирання продукції, що є досить нетиповою ситуацією для яблучного ринку України. Адже багато садівників вважають, що ціна на яблуко протягом його зберігання повинна обов’язково рости. Свою думку вони аргументують тим, що витрати на зберігання яблук також, нібито, ростуть. Однак витрати на виробництво і зберігання жодним чином не впливають на ціноутворення- на ціну можуть впливати тільки попит і пропозиція, – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). – Ми прогнозуємо, що оптові ціни на яблуко на українському ринку в найближчі тижні можуть продовжити зниження, оскільки запаси яблука все ще перевищують можливості його споживання в середині країни».

Лідером за темпами падіння цін є український сорт яблук Ренет Симиренка. З початку року яблука цього сорту подешевшали на 29%. Продати Ренет Симиренка на експорт було складніше за все, тоді як на внутрішньому ринку попит на нього був недостатньо високим. Трохи менш істотно подешевшали яблука сортів Айдаред і Джонаголд, але їх продажі також були ускладнені, оскільки українські споживачі віддавали перевагу яблукам більш сучасних сортів. Найменше – на 12-15%, знизилися ціни на яблука сортів Голден Делішес і Гренні Сміт. Ці сорти добре експортуються, і на внутрішньому ринку на них також зберігається високий рівень попиту. Щоправда кількість яблука, що зберегло необхідні для експорту кондиції до березня, в сховищах України дуже швидко знижується навіть серед сортів, придатних для експорту.

Найбільш дешевими яблуками на внутрішньому ринку України з популярних сортів на даний момент є яблука сортів Ренет Симиренка, Айдаред і Джонаголд. Оптова ціна на них коливається від 4 до 5 грн/кг (15-16 центів США за кг). Інші сорти, які не відносяться до популярних, можна придбати у фермерів навіть по 3 грн/кг (11 центів США за кг). Цікаво також відзначити, що виробники яблучного концентрату все ще не завершили сезон переробки яблука, тому що пропозиція продукції продовжує залишатися досить високою.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: