НОВИНИ

Визначено оптимальні строки поливу озимої пшениці

26.11.2021 16:06
unnamed

У вирощуванні пшениці озимої для одержання дружних сходів і нормального осіннього розвитку рослин потрібно створити оптимальні умови вологості ґрунту, пише журнал The Ukrainian Farmer, пише agronews.ua.

За вирощування пшениці в умовах Південного Степу України кількість вегетаційних поливів становить 1–3, в гостропосушливі роки їх кількість збільшують удвічі. Такі рекомендації дають учені Інституту зрошуваного землеробства НААН.

Перший полив виконують у фазу виходу в трубку, коли відбувається диференціація точки росту, визначаються розміри майбутнього колоса, кількість колосків і квіток у колосі.

Другий полив здійснюють на початку колосіння – брак вологи в ґрунті в цей період стає причиною того, що багато квіток не утворює зерна.

Багаторічні дослідження науковців свідчать, що проведення поливів у період цвітіння не знижують урожай, а, навпаки, сприяють його збільшенню.

Проведення поливів припиняють у фазу молочної стиглості зерна. Недостатня кількість вологи у фазу наливання зерна знижує врожайність на 20–30%.

Читайте також: Селекціонери вивели новий сорт рожевого лимону.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: