НОВИНИ

Волинські науковці вивели новий сорт білого люпину

13.11.2021 12:12
f8e0f85b16c3c1d4310acb53ca18de6f

Зараз ведеться селекція і новий сорт білого люпину передано на державне сортовипробування. Він унікальний тим, що є безалкалоїдним, тобто може використовуватися в харчовій промисловості і стати замінником сої. Про це в ефірі телеканалу ГІТ розповіла Оксана Пузняк, заступник директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України, пише agronews.ua.

За її словами, цей сорт було виявлено в результаті домінантності сортів жовтого люпину. Головною його цінністю є те, що він нетрансгенний, а відтак не шкідливий ані для людей, ані для тварин.

«Побачили. що цвіте таким ліловим кольором. Відібрали, посіяли, – каже Оксана Пузняк. – Зробили видове схрещення і, відповідно, отримали цей білий люпин. Побачим, як він спрацює в Україні, як дасть свої показники. Надіємось, що буде новий білий безалкалоїдний люпин, який замінить сою в харчовій промисловості. І я гарантую, що він не буде гіршим за сою!»

До речі, волиняни є оригінаторами жовтих сортів цієї рослини і лишаються єдиними в Україні, хто займається саме безалкалоїдним люпином, який придатний і як сидеральна культура, і для згодовування тваринам.

Зі слів Оксани Пузняк, останніми роками наш волинський жовтий люпин є дуже затребуваним, адже він іде на експорт, де використовується, як соя у харчовій промисловості.

Про інші сорти рослин, селекцією яких займаються науковці Волині та про проблеми з якими стикаються волинські аграрії  дивіться у повному інтерв’ю з Оксаною Пузняк. Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: