НОВИНИ

Ветерани АТО зможуть безоплатно приватизувати землю

15.07.2020 14:32
https://agronews.ua/

Держгеокадастр зробить все можливе, щоб виконати зобов’язання про забезпечення учасників бойових дій на Сході України можливістю реалізації права на безоплатну приватизацію землі. На цьому наголосив Роман Лещенко, Голова Держгеокадастру під час селекторної наради з представниками Ради ветеранів при Міністерстві ветеранів України. Про це він повідомив на своїй Facebook сторінці, пише agronews.ua.

“У зв’язку з технічними роботами, які проводяться в рамках внутрішнього аудиту, були питання про затримку із реєстрацією наказів про передачу земельних ділянок. Ми працюємо над усуненням виявлених недоліків, але масштаб проблеми дуже серйозний. Подібний аудит не проводився останні 7 років“, – підкреслив Лещенко.

Він додав, що Держгеокадастром виявлена велика кількість фактів подвійної приватизації землі із однаковим цільовим призначенням. Зараз тривають роботи із впровадження системи, яка дозволить в автоматичному режимі визначати, чи скористався громадянин своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки за відповідним цільовим призначенням.

Світлина від Роман Лещенко.


“Є розуміння, що значна частина людей, які отримували землю по кілька разів могли не знати про те, що порушують закон, бо навіть не підозрювали, що на їх ім’я були вже отримані земельні ділянки”, – зазначив Голова Держгеокадастру.

Представники Ради ветеранів висловили пропозицію допомогти з ідентифікацією учасників АТО, які з різних причин неодноразово реалізували своє право.

“…Ці ділянки повинні бути повернуті в державну власність. Ми готові як представники рад ветеранів співпрацювати з Держгеокадастром та допомогти з ідентифікацією цих осіб. Хтось спеціально, хтось через незнання законодавства двічі реалізували своє право на безоплатне отримання землі…”, – висловив свою думку Лелюх Тарас, представник Ради ветеранів при Міністерстві ветеранів України, де представляє Полтавщину.

Роман Лещенко наголосив, що можна вирішити спірні питання в рамках переговорів та співпраці, за допомогою ветеранських організацій, і спільно напрацювати правовий механізм вихоходу із такої ситуації.

“Команда Держгеокадастру відкрита до конструктивної співпраці, і ті, хто дійсно хочуть змін в державі завжди є бажаними співрозмовниками, як в онлайні, так і при особистій зустрічі”, – прокоментував Лещенко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: