НОВИНИ

В Європі очікуються «брудні» дощі

22.02.2021 15:36
Saharan-Dust-February-2021-Annotated

Над Атлантичним океаном рухається величезний пиловий шлейф, частина якого спрямовувалась на північний схід. Про це повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), пише agronews.ua.

За словами дослідники, щорічно сильні сезонні вітри видувають з пустелі Сахара понад 180 мільйонів тонн пилу. Як правило, ці пилові потоки рухаються через Атлантичний океан у бік Америки, а в окремих випадках – осідають в інших частинах Африки або прямують на північ.

Згідно з прогнозом Служби моніторингу атмосфери Copernicus, значна частина пилу, яка дістанеться Європи найближчими днями, ймовірно, накриє Іспанію та Францію. Незабаром пилові хмари можуть дістатися й Скандинавії. У деяких частинах Іспанії можуть пройти “брудні” дощі.

Як зазначають дослідників, пил із Сахари не тільки погіршить якість повітря та прискорить танення снігового покриву. Він також впливає на клімат і біологічні системи Землі, поглинаючи та відбиваючи сонячну енергію, здобрюючи екосистеми океану залізом та іншими мінералами, необхідними рослинам і фітопланктону.

Нагадаємо, що в Україні прогнозують аномальну весну.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: