Зростання пропозицій ячменю на тлі початку збирання на півдні призвело до різкого обвалу закупівельних цін в Україні за два тижні з рівнів близько 7000 грн/т (225-230 $/т) до 5950-6050 грн/т (190-195 $/т). Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.
Висока врожайність, а також необхідність у поповненні обігових коштів особливо для фермерів, які в минулому році постраждали від посухи, збільшує пропозицію ячменю, що призвело до виникнення багатокілометрових черг в портах і падіння закупівельних цін.
Припинення дощів і прогнози спекотної і сухої погоди на найближчі 7-10 днів, також сприятимуть прискоренню прибирання по всій території країни і зростанню пропозиції ячменю.
Додатковим фактором тиску на ціни ячменю стало падіння закупівельних цін на пшеницю з рівнів близько 220-225 $/т до 205-210 $/т з поставкою в порт, і форвардних цін на кукурудзу до рівня 210-220$/т з поставкою в жовтні.
Але падіння цін привернуло більше покупців на ринок, що на тлі нових міжнародних тендерів і погоди в Росії зупинило зниження закупівельних цін на ячмінь.
Цього року в Росії також виросте виробництво ячменю, хоча за повідомленнями агентства Совекон врожайність на півдні Росії близька до рекордної, але в Приволзькому регіоні і центральних областях врожайність ярих буде – трохи нижче середнього через посушливі умови.
Додатковим фактором тиску на ціни в цьому сезоні стало зростання вартості морського фрахту на 50-80% через зростання цін на нафту і відновлення міжнародної торгівлі після локдауну.
На тендері 7 липня Міністерство торгівлі і промисловості Йорданії закупило 60 тис.т ячменю з поставкою в листопаді за ціною 271,95 $/т CFR, що виявилося на 18,95 $/т дорожче в порівнянні із закупівлею 30 березня для поставки в жовтні.
Зернове агентство Туреччини (ТМО) 12 липня проведе міжнародний тендер із закупівлі 440 тис.т фуражного ячменю з поставкою 29 липня по 16 серпня, який дасть додаткові орієнтири на рівень цін на Чорноморський ячмінь на найближчий місяць.
Нагадаємо ціни на ріпак і канолу.