ВАЖЛИВО

В Україні злетять ціни на борошно

20.01.2022 10:21
1449424199_2

Директор асоціації “Борошномели України” Родіон Рибчинський заявляє, що дефіциту борошна в Україні немає, але його ціна продовжить зростати через зростання цін на пшеницю. За його словами, на сьогоднішній день дефіциту муки в Україні немає, запаси достатні. Про це повідомляє ukranews.com, пише agronews.ua.

“Все зростає в ціні, у тому числі зростає ціна пшениці. У складовій собівартості борошна 90-92% займає вартість пшениці, тобто якщо зростає ціна зерна, то, отже, зростає ціна на борошно. До того ж, зростання цін на енергоносії впливає на вартість кінцевого продукту. Зокрема, мінімальна заробітна плата зросла, тобто фонд зарплати збільшився, отже податки на цей фонд збільшилися. Все це впливає на собівартість”, – сказав Рибчинський.

Він додав, що імпорту борошна із Туреччини не буде.

“Зараз я не можу спрогнозувати ціну на зерно, але ми говоримо про тенденції, загальна тенденція зараз – це зростання ціни, пов’язане з великою кількістю факторів. Зараз Україна експортує понад 70% пшениці. Є економічна аксіома: якщо 30% або більше продукції, яку ви виробляєте, йде на експорт, то ваша ціна на внутрішньому ринку залежатиме від кон’юнктури зовнішнього ринку, а ми експортуємо понад 70%, тобто кон’юнктура внутрішнього українського ринку пшениці, і кукурудзи, і ячменю повністю залежить від зовнішнього ринку, а в останній рік ціна на ньому зростає, і факторів, які б зумовили його зворотну тенденцію зараз не передбачається, отже, і на нашому ринку ціна зростатиме”, — зазначив Рибчинський.

Також він уточнив, що оскільки зерно вирощують фермери, і вони мають право як власники продавати зерно за тією ціною, за якою вони самі хочуть.

“Фермерам немає справи, кому він продаватиме зерно. А зараз фермери бачать, що газ для промисловості подорожчав у 10 разів, вони розуміють, що весь сегмент добрив, який виробляється за допомогою газу, зросте в ціні. А за місяць треба вже починати весняні польові роботи, фермерам потрібно закуповувати матеріально-технічні ресурси, які коштуватимуть значно дорожче, ніж півроку тому, фермер подивиться на курс гривні, яка може подешевшати, тобто фермер може не продати зерно зараз, а, наприклад, через місяць продати дорожче “, – зазначив Рибчинський.

Читайте також: В Україні найдешевші земельні ділянки здають в оренду від 190 грн на рік.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: