АНАЛІТИКА

В Україні суттєво подешевшали огірки

07.05.2022 08:00
i113467

З початку цього тижня в Україні обвалилися відпускні ціни на тепличні огірки. Про це повідомляють аналітики проекту East Fruit, пише agronews.ua.

Здешевлення огірка на українському ринку зумовлене високою конкуренцією з дешевшою імпортною продукцією. Так, учасники ринку сьогодні відзначають надходження чималих обсягів цієї продукції виробництва Польщі, Сербії, Румунії та Албанії. При цьому ціни на імпортний огірок набагато нижчі, ніж на місцеву продукцію.

Так, на даний момент виробники змушені пропонувати огірок не дорожче 40-60 грн/кг ($1,37-2,05/кг), тоді як наприкінці попереднього тижня продажі велися в межах 70-90 грн/кг ($2 ,39-3,08/кг), залежно від сорту та регіону виробництва. Таким чином, з початку поточного тижня ціна на огірок в українських господарствах знизилася одразу на 37%.

Так різко знижувати відпускні ціни виробники змушені через збільшення пропозиції огірка на ринку на тлі помітного зниження попиту в даному сегменті. Так, за словами виробників, встановлення теплої погоди в Україні помітно прискорило дозрівання огірка у місцевих тепличних комбінатах. Крім того, тиск на ринок посилився через збільшення пропозиції імпортного огірка, що пропонується від 30 грн/кг ($1,03/кг).

При цьому, попри таке стрімке падіння відпускних цін, на сьогодні тепличний огірок в Україні все ж таки коштує в середньому у 2,5 раза дорожче, ніж на початок травня минулого року.

Читайте також: Сільське господарство в умовах війни: як залучити фінансування.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: