НОВИНИ

В Україні спостерігається суттєвий дефіцит опадів

08.04.2022 18:00
6456cc0d-ee38-402f-bc60-80fa7033b9b9_shutterstock_1144120640

У березні в Україні спостерігалася контрастна погода, відмічалися тривалі як дуже теплі, так і дуже холодні періоди. Про це йдеться у повідомленні Українського гідрометцентру, пише agronews.ua.

Як зазначається, друга декада березня була найхолоднішою з 1991 року, а третя декада була однією із найтепліших. Внаслідок таких коливань середня місячна температура виявилися близькою до норми, у південних та центральних областях — на 1,0-2,5°С нижчою від норми і становила від -0,3°С на північному сході країни до +3,4-4,4°С — на Закарпатті та півдні Одещини.

У найтепліші дні місяця максимальна температура повітря підвищувалася до +19-24°С, на північному сході країни — до 15-17 °С тепла. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до -9-14°С, у Луганській та Харківській областях — до -15-18°С.

«Упродовж місяця тривав дефіцит опадів — середня обласна їх кількість склала від 21 до 52% норми. У березні спостерігалася надзвичайно низька для весни відносна вологість повітря — упродовж місяця від 4 до 18 днів на всій території країни відмічалося її зниження до 30% і нижче», — констатують метеорологи. 

20-22 березня майже на всій території України відбувся перехід середньодобової температури повітря через +5 °С у бік підвищення, що близько до середніх багаторічних строків у південних областях та на 1-2 тижні раніше на решті території. Розпочалася метеорологічна весна.

«Із наростанням тепла відбулося відновлення вегетації озимих культур, що на тиждень-два пізніше середніх багаторічних строків у південних областях та близько до середніх строків на решті території», — додали у відомстві. 

Умови для приживлення озимини були цілком задовільними, проте негативним фактором була екстремально низька для ранньовесняного періоду відносна вологість повітря. У поєднанні з помірними та сильними вітрами виникали суховійні явища. 

«Окрім того, в Україні два місяці поспіль спостерігається суттєвий дефіцит опадів. Так, за лютий-березень кількість опадів у середньому по Україні склала 20-40% від норми, у західних областях — 50-70%. Такі умови загрожують виникненням засушливих явищ на ряді територій», — вважають експерти.

За першим визначенням запасів продуктивної вологи, яке здійснили агрометеорологи західних, центральних та частково південних областей, зволоження орного шару ґрунту під озимими культурами та на зябу було достатнім і оптимальним, у західних областях — місцями надмірним (більше 40 мм).

«Зволоження метрового шару ґрунту на більшості площ як під озимими культурами, так і на зябу, було дещо нижчим від середніх багаторічних показників, проте цілком достатнім, зважаючи на тривалий дефіцит опадів. Лише на окремих площах Херсонської та Миколаївської областей зволоження метрового шару ґрунту оцінювалося як недостатнє для ранньовесняного періоду і становило 74-115 мм продуктивної вологи», — підсумували у Гідрометцентрі.

Читайте також: В Україні підприємці незаконно підняли ціни на продукти: перелік.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: