ВАЖЛИВО

В Україні представили новий сорт жимолості

13.01.2022 12:28
shutterstock_199877459-1024x680

В Україні зареєстровано новий сорт жимолості Світанок та популярний сорт черешні Самміт. Про це повідомили у пресслужбі Асоціації «Укрсадпром», пише agronews.ua.

Як зазначається, ТОВ «Фрутек» зареєстрував права інтелектуальної власності на сорт жимолості голубої Світанок. А ТОВ «Бахмутський розсадник» зареєстрував майнові права інтелектуальної власності на поширення сорту черешні Самміт.

«Сорт жимолості Світанок створено у компанії «Фрутек». Селекцію ми розпочали у 2017 р. Спостереження засвідчили, що позитивні характеристики рослини є стабільними та не змінюються і не розщеплюються за розмноження традиційними методами та методом in-vitro», — розповів Олег Босий, власник та керуючий партнер ТОВ «Фрутек».

Як він зазначив, Світанок є сортом середнього терміну дозрівання та значною мірою схожий на сорт жимолості Аврора. Його ягода середнього розміру й досить тверда, що дає можливість садівникові успішно транспортувати та вигідно її продавати.

«У сезоні 2022 року ми вже матимемо товарні саджанці сорту і готові їх надати нашим клієнтам — для тестування на Заході та Півдні України. Маючи власну лабораторію мікроклонального розмноження ТОВ «Фрутек» може швидко налагодити під відповідне замовлення товарне виробництво великих партій садивного матеріалу», — розповів фермер.

За словами керівника ТОВ «Бахмутський розсадник» Євгенія Розсохи, зареєстрований сорт черешні Самміт дуже поширений у товарному садівництві Канади і країн центральної та західної Європи. Він належить до сортів черешні з середнім терміном дозрівання і має плоди зі щільним, пружним м’якушем.

«Нині у нас на черзі реєстрація права на поширення садивного матеріалу сорту вишні Лотовка та прогресивної підщепи для персика і сливи GF 677 — з подальшим їх заведенням у Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні», — додав аграрій.

Читайте також: Стало відомо, хто має право на пільгове придбання ділянок.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: