НОВИНИ

В Україні очікується найбільший врожай гречки за останні три роки

01.10.2021 08:36
6004216a3b113c4a0bbf2a053c1a1a3a

Новий урожай дозволить майже повністю задовольнити внутрішню потребу в гречці. Про це повідомляє gorod.km, agronews.ua.

Цього року Україна може зібрати найбільший за останні 3 роки урожай гречки та майже повністю задовольнити потреби споживачів на внутрішньому ринку.

Отакий прогноз зробила Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

“За попередніми оцінками, валовий збір врожаю гречки буде кращим, ніж за 3 останні роки, і очікується на рівні 114 тис.т, що на 16% перевищує аналогічний показник минулого року. Такого показника вдасться досягти як за рахунок збільшення посівних площ, так і за рахунок збільшення врожайності”, – йдеться в повідомленні асоціації.

Збір врожаю гречки в Україні ще триває, і зараз він зібраний з близько 70% посівних площ.

Як зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин, нинішній урожай дозволить краще, ніж минулого року, задовольнити попит українських споживачів на гречку. Очевидно також, що подорожчання гречки в цьому і на початку наступного року чекати не варто.

“В останні роки фонд споживання гречки в Україні знаходиться на рівні 120 тис.т. Таким чином, за рахунок власного виробництва вдасться на 95% задовольнити потребу українців у гречці та бути менш залежними від можливих зупинок імпортних поставок з боку Російської Федерації”, – розповіла Литвин.

Нагадаємо, що У жовтні очікується чергова хвиля подорожчання продуктів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: