НОВИНИ

В Україні червонокнижні первоцвіти опинилися на межі зникнення

05.03.2021 10:31
zirvav-repvotsvit-plati-shtraf20180315_7453

Щороку початок весни стає катастрофою для червонокнижних первоцвітів. Десятки мільйонів рослин з лісу потрапляють на прилавки недобросовісних продавців. Про це повідомляє голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці у Фейсбук, пише agronews.ua.

За словами Мальованого, торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу первоцвітів. Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тисяч гривень. Як і будь-які інші рослини, ранньоквітучі види мають своє важливе значення для екосистеми, в якій вони ростуть. Їх остаточне знищення призведе до незворотних екологічних змін, які матимуть вплив і на людину.

“Тому за моїм дорученням всі територіальні органи ДЕІ розпочали проведення посилених заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, зокрема тих, які знаходяться у Червоній книзі України. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), білоцвіт весняний”, – повідомляє голова Держекоінспекції.

Наразі інспектори ДЕІ спільно з правоохоронцями вже проводять рейди з виявлення порушень природоохоронного законодавства в частині незаконної реалізації та вилучення з природного середовища ранньоквітучіх та червонокнижних рослин.

На правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу (від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 КУпАП або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП), конфіскації об’єктів рослинного світу, а також сплати збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю.

Такий посилений контроль дозволить зробити продаж первоцвітів ризикованою та невигідною справою, адже потенційні втрати від сплати штрафів та збитків перевищать можливі прибутки.

Нагадаємо, що на Сумщині будуть вирощувати лікувальні рослини.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: