НОВИНИ

В Україні для захисту екології законодавчо закріплять правило «забруднювач платить»

16.11.2020 18:32
df2d99b-nature

Наразі у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування  триває опрацювання рамкового законопроєкту № 2207-1-д «Про управління відходами» до другого читання. Документ передбачає запровадження ієрархії поводження з відходами, принципу «забруднювач платить» та встановлення прозорих правил у сфері управління відходами. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише agronews.ua.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський вважає, що відходи мають перероблятися відповідно до ієрархії поводження з відходами, а саме: вони мають збиратися, перероблятися, повторно використовуватися, безпечно та екологічно утилізовуватися, і лише в крайньому разі – захоронюватися на полігоні.

Сьогодні на українських полігонах знаходиться біля 13-14 млрд тонн відходів видобувної галузі.

При цьому, в країнах ЄС утилізація таких відходів сягає 75-90%. В Україні цей показник становить 29,42%. А, наприклад, вугільна зола та шлаки в Євросоюзі, якщо до них застосовуються процедури by-product, взагалі не класифікуються як відходи.

Такі дані озвучили учасники круглого столу щодо найкращих практик утилізації відходів видобувної галузі, проведеного Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Ключовою темою обговорення стало питання як змінити ситуацію в Україні та, нарешті, зробити сферу управління відходами потужним конкурентоздатним сектором економіки.

Як відзначила директорка департаменту поводження з відходами та екологічної безпеки Міндовкілля Олена Колтик, накопичення відходів видобувної галузі в Україні є нагальною проблемою, яка потребує вирішення.

«Ми дуже часто чуємо про те, що міста потопають в побутових відходах, але насправді проблематика набагато ширша. Значно більший обсяг саме відходів від видобувної галузі. Й Україні потрібно невідкладно встановлювати чітке й зрозуміле регулювання у цій сфері», – відзначила Олена Колтик.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: