НОВИНИ

В Україні втричі зросло виробництво баранини

05.10.2020 12:02
Bukovyns-kyy-typ-askaniys-koi-m-iaso-vovnovoi-porody-z-krosbrednoiu-vovnoiu.

У січні-серпні 2020 року в Україні вироблено 352,7 т свіжої та охолодженої баранини, включаючи м’ясо ягнят, що більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Державна служба статистики, пише agronews.ua.

Зазначається, що у 2019 році було вироблено 102 т свіжої й охолодженої баранини, що у 3,5 раза менше, ніж за 8 місяців поточного 2020 року.

Разом з тим, виробництво баранини у серпні 2020 року становило 27,3 т, що на 30% менше, ніж за серпень 2019 року.

Найпошириніше вівчарство на Буковині. На поточний момент лише в Чернівецькій області знаходиться близько 50 тис. овець. З них 5 тис. в сільськогосподарських підприємствах, а все інше поголів’я утримується у фермерських господарствах і у населення.

Також протягом 20 років у Буковинській державній сільськогосподарській дослідній станції Національної академії аграрних наук створено та затверджено два внутрішньопородні буковинські типи овець: у 2000 році буковинський тип асканійської м’ясо-вовнової породи з кросбредною вовною і у 2008 році буковинський тип асканійської каракульської породи.

Станція займаємся і питаннями селекції по  удосконаленню української гірськокарпатської породи з білою вовною килимовою типу, яка створена у 1993 році. Проводиться селекційна робота з тваринами м’ясної  породи овець –  мериноландшаф.

Нагадаємо, на Волині фермер виростив півкілограмові персики.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: