НОВИНИ

В Україні вітчизняні яблука дорожчі закордонної екзотики

09.08.2020 18:35
1571457526_top-10-healthy-food-700x423-696x421-696x421

У розпал фруктового сезону імпортні банани купувати вигідніше, аніж українські яблука. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

“В українських супермаркетах кілограм бананів можна в середньому придбати за 21-25 гривень. Натомість найдешевші яблука коштують 20 гривень — це найнижча ціна. Середня ж значно вища – 30-35 гривень. Банани серед українців нині — це найпопулярніший фрукт”, – розповів економіст Олег Пендзин.

Він підкреслив, що ціна настільки приваблива, що банани посідають основне місце в сезонних фруктах, які українці їдять. 

“Висока вартість яблук в серпні зумовлена тим, що вітчизняні виробники завжди орієнтуються на вартість імпортного продукту і продають свій трохи дешевше. Українці швидше придбають кілограм імпортних, але дешевих яблук, аніж дорогих, але своїх”, – підкреслює видання. 

Саме тут і банальне пояснення вартості: зараз український продукт майже немає конкурентів, оскільки імпортний постраждав через пандемію та закриття кордонів навесні та початку літа. 

“Завжди були яблука з Польщі. Але цього року туди не приїхали українські заробітчани, бо сиділи на карантині в Україні. Зараз вони поїхали, але врятувати ситуацію не можна”, – пояснив Пендзин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: