НОВИНИ

В Україні цьогоріч очікують недобір меду та квиткового пилку

13.05.2020 19:02
2833465_original-13234

Несприятлива погода, яка спостерігалася протягом квітня-травня в Україні може призвести до недобору весняних медів та квіткового пилку. Про це розповів пасічник та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко, повідомляє Kurkul. Про це пише agronews.ua.

«Низькі температури, вітер та дощі ускладнюють роботу бджіл по збору нектару та пилку з весняних медоносів – плодові сади та кущі, ріпак, кульбаба, та інших», – зауважує Курейко.

Така ситуація, вважає пасічник, призведе до недобору весняних медів до 30%, як мінімум, у кількох регіонах України, насамперед, популярного у споживачів «травневого» меду.

«Якщо похолодання, і особливо, дощі, будуть продовжуватись до кінця травня, це також може вплинути на збір нектару з найбільш цінного медоносу – акації», – відзначає експерт.

За його словами, хоча квітковий пилок можна збирати і протягом літніх місяців, більшість пасічників намагаються не стримувати бджіл під час збору нектару з літніх медоносів, а тому зазвичай активно використовують квітень і травень. Однак, на думку Курейка, цьогоріч, погода не дозволила налагодити нормальний збір пилку у цей період.

Нагадаємо, в Україні розробили «розумний вулик» з сонячними батареями.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: