НОВИНИ

В Україні суттєво впала рентабельність вирощування кукурудзи

25.09.2020 07:32
kukurudza

Виробництво кукурудзи в Україні у 2020 році може впасти нижче позначки в 30 млн тонн. Про це повідомляє АгроПерспектива, пише agronews.ua.

«Раніше озвучені Мінекономіки і УЗА прогнози по виробництву кукурудзи в Україні викликають, м’яко кажучи, подив і скептицизм у аграріїв. Аграрії констатують майже повсюдний дефіцит вологи в грунті і погане формування качанів. Винятком, можливо, поки є Західна Україна», – відзначають аналітики центру« АГРО ПЕРСПЕКТИВА».

На думку аналітиків, в найближчі тижні ціни в Україні на кукурудзи пройдуть серйозну коректування. З огляду на те, що проблеми відчувають і посіви кукурудзи в США і ЄС, глобальний ринок вже розвернувся вгору.

Низькою прогнозують і собівартість вирощування кукурудзи у 2020 році. Якщо у 2019 рентабельність виробництва кукурудзи на зерно склала 17,8% проти 27,2% в 2018 і проти 23,7% в 2017 (в 2016 – 45,7%), то загадувати, хто і скільки заробить на «цариці» важко.

“Знайома Оксана, у якої є пай – 4 гектари, журиться: “кукурудзи немає, одні “штурпаки”. Хотіла трохи підзаробити, але не вийде”, – наводять приклад аналітики видання.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: