НОВИНИ

В Україні розробляють новий інтегрований стандарт на мед

18.03.2020 12:04
picture2_v-singapure-zapus_355456_p0

Команда Global G.A.P Україна взяла на себе ініціативу створення інтегрованого локального стандарту на мед, який включатиме не лише вимоги до якості й безпеки меду, але і до виконання робіт, на пасіці. Пише agravery.

«В Україні стандарт якості визначає лише ДСТУ, також є вимоги стосовно безпечності, є стандарти з органічного виробництва, HALAL, але специфічного стандарту з виробництва меду немає ніде в світі», — зазначив експерт.

За словами бджолярів вони виявили бажання мати документ, який зміг би їм допомогти знайти спільну мову з великими закупівельниками, торговими мережами, аби працювати за визнаними у всьому світі стандартами.

«Виготовлення українського локального документа — перша сходинка у підйомі до стандарту світового рівня. Якщо країна покаже, що у виробників є бажання до сертифікації і діє локальний стандарт, то з великою вірогідністю його приймуть як міжнародний великий стандарт, який можна буде застосовувати в усьому світі», — пояснює Андрій Гармаш.

Додамо, що з інтегрованим локальним стандартом на мед пасічникам буде простіше реалізовувати свою продукцію через торговельні мережі, які виступають за те, щоб виробники випускали продукцію відповідно до світових стандартів, і фахівці готові сприяти цьому.

«Окрім виходу на торговельні мережі пасічник отримає від локального інтегрованого стандарту на мед зменшення витрат на відкликання неякісної продукції, зменшення витрат на виробництво, мінімізація можливих ризиків від внесення забруднень своїми працівниками», — підкреслює Гармаш.

Експерт наголошує, що відповідно до світових стандартів сучасний виробник повинен також оцінювати і соціальну складову роботи свого підприємства, у тому числі й зацікавленість працівників випускати якісну, безпечну продукцію.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: