НОВИНИ

В Україні розпочали утилізацію тари з-під пестицидів та отрутохімікатів

22.12.2020 10:02
utylizatsiia-pestytsydiv

Європейська Бізнес Асоціація оголосила про початок реалізації в Україні проєкту з утилізації тари з-під пестицидів «Відповідальне поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин». Про це повідомила пресслужба ЄБА, пише agronews.ua.

Як пояснили в асоціації, актуальність даного проєкту зумовлена ​​тим, що в даний час тара з-під засобів захисту рослин в Україні в основному викидається або ж повторно використовується для виготовлення фальсифікату, тоді як в країнах Європи вона підлягає обов’язковій утилізації.

Також ЄБА анонсувала участь в даному проекті найбільших виробників ЗЗР – «Адама Україна», «Байєр», «БАСФ Т.О.В», «Нуфарм Україна», ТОВ «Самміт Агро-Юкрейн», «Сингента», «ФМС Україна» , «ЮПЛ Україна».

«Даний проєкт об’єднає світових виробників для введення європейського механізму утилізації в Україні. Його реалізація дозволить збільшити обсяги збору і переробки тари з-під ЗЗР, проаналізувати логістичні маршрути для оптимізації процесу збору, налагодити комунікацію між усіма суб’єктами, а також підвищить ефективність звернення з такою тарою », – відзначили в асоціації.
В рамках проекту також планується запуск онлайн-платформи, яка дозволить відстежувати «життєвий цикл» тари з моменту застосування препарату і перекладу тари в категорію відходів до моменту її переробки або утилізації.

«Через цей веб-майданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства та ін.) зможуть сформувати онлайн заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка здійснює операції з небезпечними відходами) виконати відповідні дії зі збирання, перевезення, зберігання , переробки та утилізації використаної тари», – пояснили в ЄБА.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: