НОВИНИ

В Україні пропонують платити 1000 грн за день збору врожаю малини

24.05.2020 10:06
394983_1

До 1000 гривень на день – якщо зібрати 90 кілограмів малини. Таку оплату сезонним робітникам пропонують у фермерському господарстві «Ніжин Агро Інвест». У них росте близько 14 гектарів малини та 6 гектарів полуниці й обліпихи, каже керівник підприємства Андрій Білий. Сезон збору ягід розпочнеться з червня, а малини – з серпня. Про це повідомляє Суспільне Чернігів, пише agronews.ua.

«В середньому з гектару полуниці збираємо 8-10 тонн, обліпихи – десь порядку 10-15 тонн з гектару», – каже Андрій Білий, голова фермерського господарства «Ніжин Агро Інвест».

Аби зібрати урожай полуниці та обліпихи, потрібно близько 30 робітників, а от малини – до 70, каже Андрій Білий.

«Партнерів і співробітників в сезон виводимо, навіть ті люди, які в нас займаються бухгалтерією, які займаються збутом, вони займаються і збором ягід теж».

Оплачують роботу за зібрані кілограми. Ціна залежить від того, які саме ягоди збирають.

«Мінімальна норма збору для людини – це 80 кілограмів. За день ви можете заробити 800, до 1000 гривень. Ми забезпечуємо людей житлом, забезпечуємо харчуванням, для того щоб була раціональність і чітко виражена собівартість. “, – каже Андрій Білий.

На ніжинському підприємстві цього року через карантин бажаючих попрацювати на полі більше, каже Андрій Білий.

Ігор Джевало чотири роки поспіль їздив на збір ягід до Німеччини. Там, каже, міг заробити до 100 євро за день.

«На полуниці нам платили приблизно 70 центів за кілограм. За день виходило біля 70-80 євро при графіку 10-12 годин в залежності від сезону та урожайності. Бували дні, коли можна було зібрати і по 100 кілограмів, тобто це було більше 100 євро в день».

Він додав, що як правило, ті, хто приїжджає перший рік збирати врожай, працюють повільніше і не виходить норму зібрати. Тобто хлопці збирали приблизно по 40-50 кілограмів, на лохині оплачували 1.20 євро за годину, виходило біля 50-60 євро в день».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: