НОВИНИ

В Україні продовжують знижуватися ціни на волоський горіх

30.01.2021 17:50
voloski-gorihy-koryst-i-shkoda-dlya-organizmu2

В Україні продовжують знижуватися ціни на волоський горіх. Подібна ситуація на горіховому ринку і в Грузії, і в Молдові.  Про це повідомляє east-fruit, пише agronews.ua.

Частково, це викликано зростанням пропозиції американського волоського горіха на світовому ринку.

Зазначається, що, станом на 25 січня, середня ціна на несортовий горіх в шкаралупі, за якою здійснюється реальна торгівля, зазвичай не перевищує 19 грн/кг, що відповідає 67 центам США. Найдешевший горіх так званої фракції «чорнушка» можна купити навіть по 8,0-11,0 грн/кг. 

Скромніші обсяги на ринку становить пропозицію сортових волоських горіхів у шкаралупі, з калібром 30+, оптові ціни на які озвучуються в діапазоні за цінами до 40,0 грн/кг ($ 1,42 за кг), хоча найчастіше можна знайти в продажу фракцію 28+, яка доступна до продажу дешевше 1 долара США за кг.

Таким чином, середня оптова ціна на горіх в Україні нижче торішньої в середньому на 15-25% і це не межа, з огляду на низькі темпи експорту, йдеться у матеріалі.

Ситуація на ринку ядра волоського горіха теж напружена, але тут є безліч різних категорій якості. Так званий «бурштин» продається в середньому по 55 грн/кг ($ 1,95), половинки — по 135 грн/кг ($ 4,8), четвертинки — по 97 грн/кг ($ 3,4), а одна восьма — по 85 грн/кг ($ 3,0).

Аналітики зазначають, що опитування фермерів, які вирощують волоський горіх в Україні, показало, що більшість із них, при закладці саду, навіть не розглядали питання включення в бізнес-план витрат на доопрацювання і переробку продукції, тому що постачальники саджанців обіцяли їм $ 4-5 за горіх «кругляк», проданий з поля без доопрацювання.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: