НОВИНИ

В Україні планують заборонити хутрові ферми

12.11.2019 17:16
hytro-b720b9abc33e7f8b0a648650b3dcd0bb

Законопроект захищає працівників хутрових ферм і передбачає їхню перекваліфікацію. У Верховній Раді зареєстровано законопроект про поступову заборону хутрових ферм в Україні під номером 2360. Зокрема, заборону на діяльність ферм з вирощування хутрових тварин планується запровадити з 2025 року. Про це повідомила громадська організація Кампанія ХутроOFF, пише mind.ua.

«Закон 2360 передбачає синхронне закриття шкуродерень разом з європейськими країнами – з 2025 року», – зазначили в організації.

Законопроект 2360 зареєстрував народний депутат від «Слуги Народу» Сергій Литвиненко. Головний комітет законопроекту – з питань екологічної політики та природокористування.

Як зазначається в тексті законопроекту, після 2025 року буде введено кримінальну відповідальність за розведення хутрових тварин, це буде прирівняно до жорстокого поводження з тваринами.

«4) статтю 21 доповнити частиною четвертою, такого змісту: «Забороняється здійснення підприємницької діяльності з розведення, вирощування та утримання хутрових тварин з метою виробництва хутра».(…)

  1. Кримінальний кодекс України доповнити статтею 236-1 такого змісту: «Стаття 236-1: Підприємницька діяльність з розведення, вирощування та утримання хутрових тварин карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років», – йдеться в документі.

«Аналогічні заборони вже ухвалили 15 країн Європи, і тільки термінове ухвалення законопроекту 2360 дозволить зупинити переміщення цього виробництва в Україну – жорстокого по відношенню до тварин та забруднюючого довкілля: повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води», – зазначили в ГО «Кампанія ХутроOFF».

Також наголошується, що законопроєкт захищає працівників хутрових ферм і передбачає їхню перекваліфікацію та працевлаштування у перехідний період до 2025 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: