АНАЛІТИКА

В Україні прогнозують два сценарії виходу молочної галузі із кризи

14.05.2020 09:02
92627.p8ebuc.790

За результатами аналізів і прогнозування IFCN, можливі два сценарії проходження нинішньої кризи у світовій молочній галузі, засновані на загальному вигляді графіка середніх цін на біржові молочні товари: V-подібний та U-подібний сценарії. За нульову точку взята криза 2009 року, розповідає Володимир Андрієць, аналітик Асоціації виробників молока. Про це пише agronews.ua.

V-подібний сценарій передбачає, що пропозиція сирого молока швидко відреагує на зниження попиту, при цьому скорочення попиту буде співставним з періодом 2009 року.

U-подібний сценарій — до речі, більш ймовірний — передбачає, що пропозиція молока буде посиленою (+1−1,5%) і схожою до нинішньої, проте зростання попиту буде вищим, ніж у 2009 році.

Таблиця 1. Два сценарії виходу із молочної кризи

Згідно оновленої інформації, IFCN залишає свої прогнози щодо світової ціни на молоко на кінець поточного року на рівні 32 дол/100кг.

Очікують, що у 2−4 кварталі середня ціна на молоко в ЄС складе 28,9 дол./100 кг, у США ―28,0 дол./100 кг, у Новій Зеландії ― 33,3 дол./100 кг.

За результатами експрес-опитування щодо падіння ціни на сире молоко у квітні порівняно з лютим, виявлено, що у більшості країн, зокрема членів ЄС, падіння не перевищило 5% — саме така ситуація і в Україні. (таб.2). Хоча США, Бразилія та Індія звітували про зниження цін на понад 15%.

Таблиця 2. Ціни на молоко

Також не оминули увагою і двох найбільших імпортерів молочної продукції – Китай та Росію. Китай, за підсумками першого кварталу, наростив імпорт молочної продукції на 3,4% у перерахунку на молочний еквівалент, порівняно з минулим роком. Найбільше зріс імпорт масла ― >100% та сиру ― >25%, які перекрили зниження імпорту СЗМ на 16%. Безумовно, це є позитивним сигналом для ринків.

Проте, з іншого боку, Росія, зменшуючи споживання на фоні нарощування виробництва молока, змінює свій баланс та наближається до самозабезпечення молочними продуктами. Це вже зараз позначається на її імпорті та матиме наслідки в подальшому.

Резюмуючи ці дані через українську призму, очевидно, що в першу чергу нас повинне турбувати вивільнення російської частки білоруського експорту, який може «приїхати» в Україну”, – резюмує фахівець.

Тим більше, що всі умови для цього вже склалися, а Білорусь в першому кварталі вже суттєво збільшила присутність своєї продукції на українському ринку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: