НОВИНИ

В Україні оприлюднено площі загиблих посівів агрокультур по регіонам

12.05.2020 15:02
зерно-1

За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, за підрахунками минулого тижня, в Україні загибель озимих сільськогосподарських культур зафіксована на площі 234 тис. га, що становить 2,6% від посівних площ, повідомляє agronews.ua.

Так, найбільше від посухи загинуло посівів озимого ріпаку (103 тис. га), пшениці (74 тис. га), ячменю (53 тис. га), гороху (1,3 тис. га).

При цьому найбільші втрати озимих були зафіксовані в Одеській області, де озимі загинули на площі 148 тис. га, що становить 15% від посівних площ озимих культур в області. З них в результаті несприятливих погодних умов загинули 10% озимої пшениці, 62% озимого ріпаку та 21% ячменю.

«У березні-квітні 2020 року спостерігався дефіцит опадів на всій території України. Внаслідок цього розвивалася і поглиблювалася весняна повітряна посуха, яка на багатьох площах південних областей поєднувалася з грунтової. В Одеській області, де спостерігається найтриваліший і найжорсткіший дефіцит опадів ще з минулого літа, агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур оцінювалися як близькі до критичних. На багатьох площах через дефіцит вологи в грунті розвиток рослин затримувалося, посіви знаходилися в пригніченому стані », – розповіли в МЕРТ.

Нагадаємо, Укргідрометцентр оприлюднив у яких регіонах можливі заморозки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: