АНАЛІТИКА

В Україні названо найдешевший овоч 2020 року

29.12.2020 13:02
307634

Напередодні Нового року несподіванно різко впала ціна на повсякденні овочі, передусім капусту. Наразі капусту можна вважати лідером за зниженням ціни поточного тижня й найдешевшим овочем минаючого року. Середньозважене падіння вартості цього овочу на гурті склало майже 40%, а ціна найдешевших гуртових партій білоголової капусти впала до рекордних 2,5 грн/кг. Про це в огляді ринку капусти повідомляє agronews.ua.

Найбільше здешевшала червоноголова головчаста капуста українського виробництва – на 50%. Наразі її ціна на гурті не перевищує 8 грн/кг. Найдешевші пропозиції йдуть по ціні 7 грн/кг.

Білоголова головчаста капуста здешевшала менше: падіння ціни на неї склало 28,2% й наразі становить у середньому 3,2 грн/кг. При цьому найдешевші партії пропонують за рекордно низькою ціною – 2,5 грн/кг. Найдорожчі вартують 4 грн/кг.

Білоголова рання капуста традиційно дорожча. Наразі цей овоч українського виробництва коштує на гурті у середньому 9 грн/кг. Діапазон цін варіює у коридорі 8-10 грн/кг.

Ціна на савойську капусту впала на третину й наразі становить 10 грн/кг. На пекинську знизилася на 26%, тож її середньозважена ціна на гурті 8,5 грн/кг.

Найдорожче коштує цвітна капуста. Це єдиний різновид цього овочу, який не лише не здешевшав, а навіть здорожчав на 6%. На поточний момент цвітна капуста українського виробництва коштує у середньому на гурті 40 грн/кг.

Усі ціни надано за даними гуртового ринку “Шувар” та стосуються капусти виключно українського виробництва.

Що стосується виробництва капусти в Україні, то в останні роки спостерігається поступове зменшення площ під цим овочем.

Так, за даними Державної служби статистика України, площі посіву капусти головчастої в сільськогосподарських підприємствах зменшилися з 5 тис. гектарів у 2013 році до 2,6 тис. — у 2019-му. Це пов’язано з тим, що:

– культура вимагає, як правило, дефіцитної ручної праці в період збирання врожаю, щоб зменшити травмування та збільшити вихід товарної продукції;

– незначна кількість спеціалізованих овочесховищ;

– проблеми з реалізацією на внутрішньому ринку та експорту товарної продукції через локдаун цього року;

– підвищення вимог супермаркетів до продукції щодо пошкодження її тютюновим трипсом.

У той же час, врожайність капусти головчастої в Україні, за даними Державної служби статистика України, збільшується з 2015 року.

Так, середня врожайність у сільськогосподарських підприємствах у 2019 році становила 43,6 т/га, а в Харківській області — з 2017 року (середня врожайність в сільськогосподарських підприємствах у 2019 році становила 56,8 т/га).

Інфографіка “Агробізнес сьогодні”

Така тенденція пояснюється тим, що виробники впроваджують новітні технології вирощування. Слід зазначити, що в Харківській області зазвичай урожайність капусти вища проти середньої урожайності в Україні. Таку тенденцію можна пояснити тим, що кліматичні умови цього регіону найсприятливіші для вирощування цієї культури, повідомляє agro-business.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: