НОВИНИ

В Україні хочуть заборонити молочну продукцію, що містить рослинні інгредієнти

08.10.2019 08:27
1-42-696x464

В Україні можуть заборонити продавати молочну продукцію, що містить рослинні інгредієнти, разом з натуральною молочкою. Відповідні ініціативи містить законопроект №2188, який днями внесла до Верховної Ради група позафракційних нардепів, пише news.finance

Вони вважають, що нинішня практика, коли виробники називають свої товари неоднозначними словосполученнями на кшталт «сирний продукт», вводить споживачів в оману. Тому в першу чергу вони пропонують прописати законодавчо термін «молоковмісний продукт». Під таким пропонують розуміти будь-яку молочку, при виробництві якої використовуються будь-які замінники складових натурального молока.

Виробники повинні будуть чітко маркувати таку продукцію відповідною позначкою, а торговці будуть зобов’язані розміщувати її на окремій полиці, щоб не плутати покупців.

Крім того, тим же законопроектом автори ініціативи хочуть встановити заборону на виробництво молочки, в якій вміст молочних жирів менше 50%. А щоб захистити покупців від неминучого зростання цін, вважають за доцільне дозволити уряду вводити тимчасове цінове обмеження на молочну продукцію.

Подумали автори і про покарання для підприємців, які не послухалися. Наприклад, за порушення правил маркування виробнику можуть виписати штраф у розмірі 100% вартості виготовленого з порушеннями товару. А недотримання встановлених правил торгівлі обійдеться підприємцям в 50-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: