НОВИНИ

В Україні буде зростати виробництво посівного матеріалу

02.01.2021 07:02
2f847a5-seeds

Насіннєві компанії будуть збільшувати виробництво посівного матеріалу в Україні після визнання еквівалентності української системи сертифікації насіння до вимог ЄС. Таку думку в інтерв’ю АПК-Інформ висловила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України (НАУ) Сюзана Григоренко, пише agronews.ua.

«На кількість виробників це, однозначно, не дуже буде впливати. Адже у насіннєвий бізнес не йдуть просто тому, що «я вирішив стати виробником, я став». Такого немає. Однак очікуємо, що це рішення ЄС стимулюватиме збільшення обсягів виробництва, та ніяк не скорочення», -вважає вона.

Як зазначила С.Григоренко, в останні два роки обсяги виробництва насіння в Україні були не на найвищому рівні, що було пов’язано як з соціально-економічними проблемами, так і зі змінами клімату.

«Цей бізнес дійсно непростий, виробники працюють в умовах високих вимог до виробництва, до продукції. Плюс до всього, маємо не настільки велику кількість кваліфікованих спеціалістів, які не так швидко з’являються на ринку, як хотілося б. Та, разом з цим, вимоги споживача продовжують збільшуватися. Тож, сподівання тільки хороші. Відносно якихось рекордних обсягів виробництва говорити не будемо, та на їх зростання очікуємо. Так само, як і на перенесення більшої частки великих компаній саме по цілісним циклам виробництва в Україну», – додала очільниця НАУ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: