НОВИНИ

В Україні агропідприємства ухилялись від сплати податків на 260 млн грн

03.10.2020 10:13
rr-34530

Офіс генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків у великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України) підприємствами реального сектору економіки. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора, пише agronews.ua.

«За даними слідства, службовими особами ряду великих суб’єктів господарювання закуповувалась сільгосппродукція за готівкові кошти у приватних підприємців. Після цього, з метою ухилення від сплати податків та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, такі фінансово-господарські операції паперово оформлювались з підприємствами з ознаками фіктивності», — йдеться в повідомленні.

Так, протягом 2018/19 років незаконно сформовано податковий кредит з податку на додану вартість у сумі більше 260 млн грн, які в подальшому обготівковано.

«За результатами проведених санкціонованих обшуків офісних приміщень підприємств, задіяних у схемі ухилення від сплати податків, вилучено комп’ютерну техніку, документи первинного бухгалтерського обліку, чорнові записи, які підтверджують проведення неіснуючих фінансово-господарських операцій, печатки фіктивних підприємств, готівкові кошти у сумі майже 50 млн грн, офіційне походження яких не підтверджено, а також велику кількість предметів мистецтва», — зазначили у відомстві.

Наразі проводяться першочергові слідчі дії. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється слідчими Офісу великих платників податків ДФС.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: